Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tornaórán nemsokára futjuk a...

Tornaórán nemsokára futjuk a 2000m ert, és minél jobbat szeretnék futni, tanácsok? (többi lent)

Figyelt kérdés
2km ert kellene lefutni, már jó párszor gyakoroltam rá, de eddig a legjobb időm 8:05 volt, persze csak gyakorlás volt, élesbe szerintem 8 alatt lenne, kb. 7:45 körül. De viszont ezt a tempót le kellene dolgozzam 7 alá, vagyis 7 percre jár a ful pont, aki futott már ekkora távot az tudja hogy ez egy nagyon kemény tempó, még nagyjából van odáig 5 nap, de lehet hogy 10. Hogy tudnám a maximumot kihozni?

2015. máj. 18. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egyik legfontosabb a megfelelő bemelegítés mellett, hogy már 3 nappal a futás előtt egyél olyan ételeket, ami biztosítják majd az energiát a futshoz:


"Szénhidrát, zsír, fehérje

Szervezetünk üzemanyagellátó-rendszerének megfelelő mennyiségű és minőségű szénhidrátra van szüksége, hogy a kemény edzésekhez szükséges energiát biztosítani tudja. A napi kalória bevitel nagyjából 60-70%-a származzon tehát szénhidrátokból. Javasolt a kenyér, a főtt tészta, a burgonya, a rizs és a különféle gabonapelyhek fogyasztása. Javasolt minden étkezéshez egy kevés gyümölcs elfogyasztása is.


Szervezetünknek bizonyos mennyiségű zsírra is szüksége van az energiaszerzési és a regenerálódási folyamatok során. Ezért, még ha szeretnénk is fogyni, figyelnünk kell arra, hogy 10-20%-nyi zsírt tartalmazzon étrendünk. Vannak egészséges és kevésbé egészséges zsírok, mi törekedjünk lehetőség szerint az egészségesebb (telítetlen) zsírsavakat tartalmazó ételek választására, mint például a halfélék, az olivaolaj és a napraforgóolaj. Kerüljük az egészségtelenebb, telített zsírsavakban gazdag ételeket, mint a chips, keksz, olajban sült ételek, zsíros tejtermékek vagy a majonéz.


A fehérjék tegyék ki napi kalória bevitelünk fennmaradó 15-20%-át. Ezek többek között a test regenerálódásánál, a szervezet felépítő, helyreállító folyamataiban elengedhetetlenek. A fehérjebevitelnél próbáljunk figyelni az étel zsírtartalmára is: egy nagy szelet kövér hús nem a legjobb választás, mert bár kétség kívül tartalmazza a szükséges fehérjemennyiséget, túlontúl nagy a zsírtartalma. Inkább olyan fehérjeforrásokat válasszunk, mint a sovány vörös húsok, a baromfihús, a hal, a tej, a sovány sajtok, a tojás és a hüvelyesek (pl. tofu, szójabab).


Ha kemény edzéseket végzünk, érdemes hetente egyszer ellenőrizni testsúlyunkat, hogy ellenőrizzük, nem eszünk-e túl keveset vagy éppen túl sokat. Cél ilyenkor a testsúly állandó szinten tartása. Ugyanez a módszer alkalmas annak ellenőrzésére is, hogy elengedő folyadékot fogyasztunk-e hosszabb (különösen meleg időben végzett) edzések alatt. Ha edzés utáni testsúlyunk kisebb, mint az edzés előtt, valószínűleg elégtelen volt a folyadék utánpótlás, tehát legközelebb többet kell innunk. Ugyanígy az elégtelen folyadékbevitel jele lehet a sötét sárgává váló, azaz „besűrűsödő" vizelet is. "

2015. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézd, most az a helyzet, hogy 4 perc feletti kilómétereket futsz, és ezt kell letornászni 3:30-ra. Ez nagyon sok, szerintem pár nap alatt ez nem sikerülhet. Gyorsítani egyébként résztávos edzésekkel lehet, amikor rövid (4-800m-t) távokat nagyon erős tempóban nyomsz, majd pihensz. Ez hozzászoktatja a keringésed, tüdőd, izmaid a gyors futáshoz. Azonban néhány alkalom nem ér semmit, és a nagy intenzitás miatt nagy a sérülésveszély, nem szabad túlzásba vinni, sokat kell nyújtani és megfelelően bemelegíteni. Ha 10 napod van, akkor a felmérőig 3-4 ilyen edzés belefér, de a felmérő előtti pár napban már ne fuss sokat/gyorsan. A résztávos edzések mellett is fuss, de csak nagyon lassan kocogva, és sokat nyújtsál az edzések után. Ha megkérdezhetem milyen iskolában kell 7 perces kétezret futni?
2015. máj. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium Székelyudvarhely.

De nem kell 7 perc alatt lefutni, itt egy ilyen pontrendszer van, felülésre adnak valamennyi pontot, hátizomra, helyből távugrásra és karhajlításra. De a futás kb. annyit ér mint az összes többi együtt véve.


Én abba is bízok hogy mikor élesbe megy akkor jobban teljesítek, mondjuk valószínűleg amiatt hogy a sok sétálót kell kerülgetni még egy jó 20 másodperc pluszba lesz...

Először amikor futottam 9 perc felett volt, most utoljára 8 alá mentem, de nem sokkal. De ez az egyéni célom :). Majd mindent beleadok. Étrendre figyelek.


Légzésre mit ajánlotok? Én megfigyeltem hogy a légzésem úgy állt be hogy kettőt orron szívok, s egyet orron ki, de 4 kör után sajnos már szájon is vettem levegőt.


Másik fontos kérdés, bajom lehet az erőltetéstől?

2015. máj. 20. 14:53
 4/4 anonim válasza:
Nekem mindig azt mondják, hogy a futás előtti nap ne fussak nagy távokat, ne fárasszam nagyon ki magam, mert minden erő kell másnapra. max. egy-két száz méter, nyjtás de nem kell több.
2015. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!