Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fekvőtámaszok rendszeres...

Fekvőtámaszok rendszeres végzése miatti szemromlás?

Figyelt kérdés
A szemorvosom 1-2 éve azt mondta, hogy tovább nem fog romlani a szemem, ekkor még nem próbáltam edzeni. Viszont elkezdtem rendszeresen fekvőtámaszozni, átlagosan napi 120-at, és a bal szemem néhány hónap alatt 2 dioptriát romlott. Lehet összefüggés?

2015. máj. 26. 15:07
 1/5 A kérdező kommentje:
(23/F)
2015. máj. 26. 15:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon étek hozzá, de szerintem lehet. Nekem azt ponták hogy jóga előtt nem nyomjak fekve, mert fejembe száll a vér...
2015. máj. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A szemproblémák egy részét a szemizmok gyenge működése okozza. Nem csak a kancsalságot, hanem a rövid és távollátást is(nem kizárólag ez okozhatja). Ennél részletesebben nem tudom, de mivel mindkét esetben izomműködésről van szó, ezért el tudom képzelni, hogy van összefüggés. A jobb szemed nem romlott?
2015. máj. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


A jobb szemem nem romlott. Egyébként a bal szemem mindig is kicsit gyengébb volt mint a jobb. A tornatanárom még gimnáziumban mondta, hogy lehetőleg a későbbiekben ne nagyon foglalkozzak komolyabban edzéssel, mondjuk ő nem tudom honnan tudhatta ezt, hiszen nem orvos.

Továbbá évek óta elég sokat kerékpározok (tavasszal és nyáron), de attól nem tapasztaltam romlást.

2015. máj. 26. 16:04
 5/5 Yolo2 válasza:
Nincs hozzá köze.
2015. máj. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!