Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szoktam járni futni de nem...

Szoktam járni futni de nem olyan sűrűn viszont most idén el akarom kezdeni rendszeresen, izmosodni fogok vagy fogyni?

Figyelt kérdés

Persze eddig is mozogtam rendszeresen, focizok,biciklizek meg mindenfélét mozgok de csak hobbi szinten. A futást viszont most szeretném elkezdeni rendszeresen csinálni, van egy pár kg súlyfeleslegem (nem vészes tényleg... olyan 5kg körüli lehet). Viszont szeretném leadni, edzek mellette, plusz gondolom jobb lenne a teljesítményem mindenben. Nem eszem "mű kajákat" meg cukros, fehér lisztes kajákat és üdítőket se csak ásványvizet szoktam. Néha ha rámjön akkor szoktam súlyzózni is, de a hasamat edzem olyan 1hónapja kb rendszeresen. Most akkor ha elkezdem a futást rendesen akkor leadom ezt a kicsit vagy izmosodok? Mind a kettőnek örülnék, szóval nem baj :D

14,5/F


2010. febr. 27. 20:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát először is nagyon jól gondolkozol, és jól is csinálod a dolgokat. Az külön tetszik, hogy nem eszel műkaját, pedig a mai fiatalok sajnos azon élnek. A legtöbb ember 40-50 éves korára, vagy még előbb már beteg, roncs, és ennek a két fő oka a hibás táplálkozás és a mozgáshiány. Én 48 vagyok, heti 70 km körül futok, emelkedőre is. Tonképpen nem tudom, hogy fogyaszt-e a futás vagy izmosít, mert ez így engem sose érdekelt. Imádtam futni, és élvezem a jó hatásait. Teljesen rendben a vérnyomásom, alacsony a pulzusom, rendben a vérzsír- és vércukorszintem. Neked még ezekkel biztos nincs gond, de az én kortárasaim nagy részénél már van. Ezzel csak azt akarom bizonygatni, hogy a futás nagyon hasznos, sőt szerintem létszükséglet is. Nagyon hálás leszel magadnak, ha komolyabban rá tudsz állni. És a legjobb a szabadban, terepen.


Visszatérve arra, hogy izmosít-e, fogyaszt-e, nyilván mindkettő. Én legalábbis úgy látom, hogy izmos a lábam, a súlyom meg mindig kicsi volt. De ne direkt ezekért csináld, hanem azért, mert jó futni, és akkor mellesleg megjön az eredmény is. Én egyébként csak a hosszú távokban hiszek, azt szeretem. Minimum 10-12 km-nek vágok csak neki, a felső határ meg nálam 30 körül van, erdőn, hegyen keresztül. Fokozatosan fel tudsz te is fejlődni a hosszú távokra, és majd érezni fogod, hogy mennyit bírsz, hogy jó neked. De mindenképpen csináld!

2010. febr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!