Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Segítség? Jó ez így?

Segítség? Jó ez így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma mertem szoknyát fölvenni, bár harisnyával, hogy ne dörzsölődjenek ki a combjaim, ugyanis nagyon össze érnek. De mégis megtörtént a baj, naagyon piros és nagyon fáj :(

A vonaton haza felé pedig elhatároztam, hogy jó, este 9 van, futni még elmehetek, de ahogy felvettem a gatyát... kínok kínját éltem át. Hát igen.


Szóval 20 éves lány vagyok, 91 kilóval. A megoszlás miatt nem panaszkodhatok, 10 kilót letagadhatnék, de nem vagyok elégedett magammal. Tehát muszáj változnom.


Elsősorban azt szeretném elérni, hogy a combjaim ne érjenek össze, de akkor persze már az egész testemet megdolgoztatom majd... holnap reggel 4kor kezdek, megyek futni :D

Most így egyetem előtt van még másfél hónapom, ezalatt szeretném formába hozni magam, ehhez kérném a segítségeteket.


Arra gondoltam, hogy futok, mégpedig intervallozok (szoktam futni, hozzá vagyok szokva a futáshoz) hetente 3szor, ha a köztes napokon még lesz erőm, akkor kocogok, bár lehet inkább pihenni kéne.


Néhány hónapja vettem Decathlonba ilyen pici súlyzókat, azokhoz volt 9 gyakorlat, azokat meg fogom csinálni, ezt még nem tudom, talán heti 3szor?


Illetve van szobabiciklink itthon... nem a legjobb és régen sokat volt használva, így az egyik pedál már kiszakadt, de megpróbálom megjavítani, és akkor azzal is napi fél óra legalább, meglátom, hogy lesz erőm.


Na és persze a legfontosabbak számomra, a lábas gyakorlatok... ott majd nézek pár gyakorlatot, sokat tervezek, mert most nagyon bepipultam.


Illetve az étkezés... imádom a salátákat, de most még szorosabbra fogom fűzni a barátságunkat, csirkemellel jó páros leszünk. Minél több zöldség, gyümölcs, nyersen és pároltan, bárhogy. A cukrot és a kenyeret nagyon leminimalizálom majd.


És utolsó sorban... a napi 3 liter folyadék.


Hát nekem így kapásból ennyi jutott most eszembe, de bármilyen ötletet szívesen meghallgatok, ezt a másfél hónapot nagyon erre akarom szánni, és ha többtől nem is, 3-4 kilótól mindenképp szeretnék megszabadulni. DE a mérlegre csak hetente fogok ráállni :)


Bárkinek a véleményét szívesen elolvasom, aki nem kritizálni jött. Tudom, hogy sok a 90 kiló ilyen fiatalon, de amíg nem ismeritek az életem, addig ne is nagyon bíráljatok. A lényeg, hogy tenni akarok a változásért :) Coz nothing is impossible. :)



2015. júl. 15. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Na, mivel lány vagy es izomtalan kb ezert valoszinuleg nagyon alacsony a kaloriaigenyed. Ami nagyon fontos hogy számold a kaloriaidat, mert csak akkor tudsz igazitani rajtuk. Probalj minden nap valami cardio mozgast vegezni es hetente par konditermi sulyzos edzes se artana.

Ne igy dietazz hogy probalsz minel tobb gyumot csirket meg zoldseget mert abbol ugyis az lesz hogy eszel egy rakas gyumolcsot egy keves csirkevel es zoldseggel es vegen nem leszel kaloriadeficitben.

Inditsd a kaloriaidat 2000-rol es nezd meg van e valtozas. 1 ev mulva talan formaban leszel, ne olyan celt tuzz ki hogy 4 kilot fogytal es kevesbe legyel dagadt. Fogyj le teljesen

2015. júl. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én 89 kg-ról fogytam le 70-re ebben az évben, és még előttem áll legalább 10 kg ahhoz, hogy elégedett legyek valószínűleg az eredménnyel. Én azt mondom, hogy tornázni kezdj, sok jó videó van youtube-on, ha gondolod privátban küldök is párat. Szerintem 2000 kalória sok egy napra egy korodbeli lánynak, magam is 20 éves vagyok és max 1500-at viszek be, azt is azokon a napokon mikor tornázom. A combjaim nekem mai napig összeérnek még 70 kg-val is, így azt mondom igaza van az előző válaszolónak, ha ezt el akarod érni fogyj le teljesen.
2020. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem a fogyással kapcsolatban de ha kidörzsöl a nadrág használj hintőport! Segít tapasztalat!
2020. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!