Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért kell a karatésoknak az...

Miért kell a karatésoknak az övvizsgához 2,3,5 ujjas fekvőtámasz, ráadásul 20-50 darab? Egészséges ez az ujjaknak? Meg kézfejes fekvőtámasz? Mire lenne ez jó, ha nekem is menne? Tudom akkor lehetne övem, de ezen kivül?

Figyelt kérdés
2008. szept. 7. 08:19
 1/5 anonim válasza:
100%
Hát nem tudom, én shotokanra és kyokushinra is jártam 2-2 évet, de nem kértek ilyet az övvizsgához. Igaz, a zöld után abbahagytam.
2008. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
GOndolom azert, mert a karate pont hogy a kez megedzesere epit (csonterosodesek, kemenyedesek) es ezert var el ilyen furcsasagokat. (amugy ha lelkiismeretesen jut el addig a ovvizsgaig, akkor mar egeszsegesnek is mondhatjuk ezeket a gyakorlatokat, mert a csontok, izuletek elegge edzettek ahoz, hogy kibirjak.
2008. szept. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért van erre szükség, mert alapvető követelmény egy karatéstól, hogy az ujjai erősek, ellenállóak legyenek, hiszen a keze a fegyvere. A shaolin papok például úgy erősítik az ujjaikat, hogy babbal teli edénybe csapkodnak kinyújtott ujjal.
2008. szept. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szétölik az idegeket a kezükben, hogy később ne fájjon annyira,.... fasza kis módszer
2010. febr. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lyon válasza:
Egyszerű állóképesség fejlesztés. Nekünk minden edzésen kötelező elején, végén 50-50 vagy kifordított kézfejes, vagy 3 ujjas, vagy 2 bütykös fekvőtámasz. Eléggé kemény. de megedz az tuti.
2010. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!