Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 22 éves lány vagyok, már...

22 éves lány vagyok, már lassan egy hónapja futok rendszeresen, este 8kor és este 6 után nem eszek semmit. Az a problémám, hogy eddig nem fogytam egy dekát se. Lehet, hogy valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
Szerintetek hol ronthatom el?
2010. márc. 22. 10:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nem értem min csodálkozol... Nem számolod a kalóriákat, nem tudod mennyi fehérjére, szénhidrátra és zsírra van szükséged, nem is akarod tudni, vaktában eszel össze-vissza mindent... A szervezetünknek nem változatosság kell, hanem jó minőségű táplálék. A kocsimba sem teszek néha sz@r olajat, meg vizes olcsó lopott benzint, mert fő a változatosság! Össze kell rakni egy kiszámolt, jól összerakott étrendet, és akkor majd fogsz fogyni...
2010. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Kb milyen távot szoktál lefutni és mennyi idő alatt? Illetve a héten hány napon szoktál futni? Ezek nagyon fontosak.
2010. márc. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nem a futás a lényeg, hanem a kajálás... Hiába fut valaki orrvérzésig ha rosszul kajál... Izmot veszít, kifárad, ájuldozik... aztán meg csodálkozik. A kajálást kell rendbe tenni, az alapja mindennek.
2010. márc. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Ha egy kicsit matekozunk .

Mondjuk a futkorászás miatt a napi kalória felhasználásod 3500 kal vagy lehet 4000 is. Ha a naponta elfogyasztott kalóriák száma is 3500-4000 körül van akkor bizony semmilyen fogyás nincs.

Ha viszont csak 2500 körül viszel be naponta a kivétel meg továbbra is 4000, akkor máris van kb 1500 kalória mínuszod és ami ilyenkor következik be ,azt hívják fogyásnak.Ugyanis a hiányt a szervezet a már fölhalmozott tartalékaiból/pl hájból,zsírból,tokából/ kénytelen pótolni.

2010. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"zsírból, hájból, tokából" öööö ZSÍR=HÁJ a toka meg egy szintén :D

3500-4000kcal-t még az életében nem égetett el egy nap, hacsak nem 4 órát fut naponta :)

Nem tudom hány kiló a kérdező, de ha mondjuk egy enyhén túlsúlyos nőről beszélünk aki 70 kiló, akkor kb. 1500kcal a napi szükséglete. Ha semmi mást nem mozog, csak fut napi egy órát, akkor mondjuk 2000kcal... Ha bevisz 1500-at naponta, akkor nem koplal, de elér 500 deficitet amivel egészségesen fogyhat heti fél kiló körül.

Persze nem mindegy mit eszik, tévedés, hogy a szervezet elsőkét a zsírraktárakhoz nyúl ha kalóriahiány van! Ha nincs elegendő fehérje bevitel akkor bizony az izmokból vonja ki a glikogént... Kvázi az ember izmai kisebbek és gyengébbek lesznek, és bár a mérleg kevesebbet mutat, a zsír marad ugyanannyi!

2010. márc. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Az utóbbi időben minden nap futottam, de van, hogy egy napot kihagyok, hogy pihenjenek az izmaim. Kb. 2km-ert futok ez 25 perc kb.

Az evésnél azt mondta egy ismerősöm, hogy minden nap kell csinálni egy étrend táblázatot, és akkor jobban tud arra figyelni az ember, hogy mit eszik.

2010. márc. 22. 15:18
 17/25 A kérdező kommentje:
Ahogy olvastam volt aki a változatosság szót nem ismeri, ez a szó nem összevisszaságot jelent, hanem sokrétűséget.
2010. márc. 22. 15:23
 18/25 anonim ***** válasza:
2 km 25 perc? én is hetene 4x kocogok, de talán a két vagy háromszorosát futom le 25 perc alatt! vagy pontosítva 3-4 kilómétert sétálok le 20 perc alatt xD
2010. márc. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
A távot még nem mértem le, csak azt tudom, hogy 25 perceket szoktam futni, és fokozatosan növelem,volt ogy dupla távot futottam és az volt kb. 50 perc.
2010. márc. 22. 19:23
 20/25 anonim válasza:
Én néztem múltkor, hogy a legoptimálisabb idő a fogyásra,zsírégetésre a reggeli órák! próbálj meg reggel eljárni futni. 6 óra környékén, emellett figyelj a kalóriabevitelre is.
2010. márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!