Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ezek közül az önvédelmi...

Ezek közül az önvédelmi akármik közül melyik a legjobb utcára? Utcai támadás esetére?

Figyelt kérdés

Krav Maga

Sambo

Brazil Ju-Jutsu

Defendo



A Krav Maga-ról azt hallottam, hogy terroristák ellen lett kifejlesztve és gyorsan le lehet vele szerelni az ellenséget. Volt egy dokumentumfilm is, ahol egy embernek 5 támadót kellett sikeresen leszerelnie.


A Sambo-ról is néztem ilyet.

Ez meg a birkózás, a Judo, az ökölharc és a rúgások ötvözete. Ez meg valami katonai harci rendszer.


2015. dec. 8. 18:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elszomorítani, de utcai támadás esetén a legjobb a futás.

Már csak azért is, mert nem tudhatod mikor ránt elő egy kést-bármit.

Ahhoz meg, hogy késest fegyverezz le nem elég pár gyakorlat. Még a profiknak is elég veszélyes.

Elég megcsúsznia a késen már felhasít.


Persze ha folyamatos zaklatásról van szó, a futás nem lehet mindig alternatíva.

Száz szónak is egy a vége.

Krav Magára szavazok! :)

2015. dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Milyen katonai harcirendszer:D ?

Egyébként a felsoroltak közül a defendo és a krav maga a legjobb választás, ha az utcai önvédelem a cél.

2015. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Elvileg a Krav Maga is katonai rendszer vagy valami hasonló, mivel különleges egységeknek tanítják. A Sambo is ilyesmire lett létrehozva ha utána olvas az ember. A Defendo-t nem ismerem.
2015. dec. 8. 20:18
 4/32 anonim ***** válasza:
Az, hogy eredetileg miért lett létrehozva, és hogy te mit fogsz tanulni az két különböző dolog.
2015. dec. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
34%
Katonai krav magát a katonáknak tanítanak.Ott van küzdelem,minden részletre odafigyelnek,komoly stressztréning is van.Amire mint átlag ember bejuthatsz az a civil krav maga.Az ilyen edzéseket többnyire olyan emberek tartják,akik edzenek egy éve,elvégzik az edző tanfolyamot,tartják a küzdelem mentes alibi edzést és szedik a pénzt.Még így is tanulhatsz ott olyan dolgokat amiknek hasznát veheted,de így csak mint kiegészítő edzésként tud funkcionálni.Kell egy olyan edzés ahol a verekedés alapjait és technikáját valóban elsajátíthatod,vagyis az ökölvívó edzés legyen az alap sportágad,amit idővel kiegészíthetsz krav magával.
2015. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Szóval átlagembernek nem tanítanak semmit.


Bár amit elvárna az ember a pénzéért cserébe az minimum az lenne, hogy hadd tanulja azt amit ő akar. Nehogy már a semmiért fizessen. Illetve te adod a pénzt és ők mondják meg, hogy a Krav Maga melyik válfaját tanulhasd.


Ez olyan mintha a boltban zsemlét akarsz venni és az eladó azt mondja, hogy márpedig itt te csak kiflit kapsz!



Hát akkor a Krav Maga kiesett.

Maradt a Sambo és a Defendo.

A Sambo-t azt katonáknak fejlesztették ki, katonai közegben született. Illetve ott a Defendo még.

2015. dec. 9. 09:19
 7/32 A kérdező kommentje:

Én egy hatékony, pusztakezes Terminátor akarok lenni. :DD

Tehát bunyóban is jó, illetve ha gyorsan kell leszerelni valakit abban is.

2015. dec. 9. 09:20
 8/32 kovpet ***** válasza:

"Hát akkor a Krav Maga kiesett."


Simán, mert jött egy darab részben negatív vélemény is róla? :)


Mi lenne, ha lemennél egy Krav maga edzésre (az első amúgy is ingyenes) és megnéznéd a saját szemeddel?


A boksz is jó, mert az ütés mindennek az alapja és ütni a bokszolók tudnak a legjobban. A thai box is jó. Ha lecsapsz valakit egy egyenes ütéssel, akkor az mindegy, hogy bokszoló egyenes ütése vagy krav magásé (vagy egy kocsmai bunyósé), ha betalál, ugyan annyit ér.

A földharcos stílusok is jók, mert ha a földre kerülsz (amit senki nem akar, de mégis megesik), akkor hiába tudsz ütni.

A krav maga a taktikát is tanítja, nem csak az ütéseket-rúgásokat és a földharcot. Meg tanít fegyveres és fegyver elleni technikákat is. Egy kalis persze ezeket jobban tudja. Egy bokszoló-thai bokszoló meg az előbbieket. A krav magás oktatók nagy része nem csak krav magát gyakorol épp ezért, hanem több dolgot párhuzamosan.


Az "öt támadót leszerel, mert akkora félisten" dumát meg felejtsd el. Öt elszánt és képzett támadót, ha közel vannak és együttműködnek egymással, akkor lőfegyverrel sem tudsz ártalmatlanítani, nem hogy akármilyen pusztakezes technikával.

2015. dec. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, az ürgék Izraelben gyakoroltak egy eléggé elit bázison az 5 támadó elleni harcot. Úgyhogy talán mégsem annyira lehetetlen. Főleg hogy akik megtámadják az embert azok szerintem se nem K1 bajnokok se nem Tyson-ok.


Nem egy vélemény miatt húztam le a Krav Maga-t.

Hanem mert a hatásos verzióját csak katonáknak tanítják. Átlagembernek a fusson meg pár ütésen kívül semmit.


Ha egy utcán támadnak meg hova fussak?

Be a kocsik közé vagy neki arccal a mögöttem lévő embernek? Fuss... csináltam. Futottam már támadó elől kiskoromban aki a kutyájával jött rám. Még szerencse hogy a csatornaparton történt ahol sehol egy kocsi vagy egy ember, csak a sík 100 méteres terep.

2015. dec. 9. 12:05
 10/32 kovpet ***** válasza:

"Hanem mert a hatásos verzióját csak katonáknak tanítják. Átlagembernek a fusson meg pár ütésen kívül semmit."


Ezt honnan vetted?

2015. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!