Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a jobb utcára a birkózá...

Melyik a jobb utcára a birkózás vagy a judo ha már van 7 év tapasztalat ütő-rugó stílusban?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánljátok utcár. Főleg a dobások végett hisz azok utcán is használhatók. Tudom hogy utcán nincs földharc főleg több támadó esetén meg hogy utcàn nincs szabály. Karatézok 7 éve ami olyan jó oktatás hogy muay-thaisok (thai-boxosokkal) boxolókkal felvehetem a versenyt sőt még annál is több.

2016. jan. 3. 10:34
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves és motiváló válaszaitokat :) :D
2016. jan. 3. 16:26
 12/42 A kérdező kommentje:

Ilyenekre gondoltam ami a youtubos cselgáncs videóban van.

https://www.youtube.com/watch?v=cCYHEtf2uwo

Az ilyen dobások utcán is jól jöhetnek.

Tudom hogy utcán nincs SZABÁLY meg hogy nincs földharc főleg több támadó esetén akkor meg főleg ha még van náluk valami eszköz.Viszont a dobások utcán is használhatók és bővíteném a ,,harctudási" repertoáromat.

2016. jan. 3. 16:28
 13/42 anonim ***** válasza:
Birkózás. Judoba legjobb esetben is 4 dobás van amit használni tudsz gí nélkül. A birkót meg abszolút fel tudod használni akár a strandon, akár téli kabátban is. Ráadásul általában birkón komolyabban foglalkoznak az idősebb kezdőkkel is.
2016. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Tényleg? Az idősebbekkel is szívesebben?
2016. jan. 3. 17:15
 15/42 anonim ***** válasza:

De ha ennyire érdekelnek a dobások, akkor ju jitsu. Az öreg Kano 4.danos ju jitsu mesterként fejlesztette ki a judot. A judo egy versenysport tatamira van. A ju jitsu egy harcművészet és az utcára.


[link]

2016. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
2016. jan. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
A legtöbb judo edzőteremben már nem foglalkoznak az idősebb tagokkal, mert inkább a fiatal versenyzők képzése a cél, azért kapnak plussz támogatást.
2016. jan. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Köszi az infót. Nincs japán jiu-jitsu a közelben sem brazil jiu-jitsu
2016. jan. 3. 17:27
 19/42 anonim ***** válasza:

Ami van judóban, az valamilyen formában a birkózásban is megjelenik, amiket Yuri Boyka csinál azok lényegében birkózófogások is lehetnek. Birkózásban szélesebb a repertoár a földrevitelek és a dobások terén. Van közvetlen lábra támadás és dobások terén szaltók és suplex-k.

https://www.youtube.com/watch?v=9MZJHVccewo

2016. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :) zöld megy. Vagyis mindkettő jó de a birkózást jobban ajánljátok.
2016. jan. 3. 18:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!