Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a jobb utcára a birkózá...

Melyik a jobb utcára a birkózás vagy a judo ha már van 7 év tapasztalat ütő-rugó stílusban?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánljátok utcár. Főleg a dobások végett hisz azok utcán is használhatók. Tudom hogy utcán nincs földharc főleg több támadó esetén meg hogy utcàn nincs szabály. Karatézok 7 éve ami olyan jó oktatás hogy muay-thaisok (thai-boxosokkal) boxolókkal felvehetem a versenyt sőt még annál is több.

2016. jan. 3. 10:34
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm ment a zöld:)
2016. jan. 4. 08:10
 32/42 A kérdező kommentje:
Még arra tudnátok válaszolni és asszem ennyi is volna. Hogy földharcban van-e illetve mennyire gyakoriak a fojtások, a karfeszítések, lábfeszítések amiket MMA-ban is használnak. Nem akarok MMA-zni. Meg van-e pl az MMA-ben gyakran használt, giotin, háromszög. Ezekből való szabadulások.
2016. jan. 4. 08:12
 33/42 A kérdező kommentje:
Meg a nyak dobások mennyire gyakoriak, meg a csípő, váll dobások.
2016. jan. 4. 08:15
 34/42 anonim ***** válasza:

A birkózásban hivatalosan nincs ízületi manipuláció és fojtás (ezeket submission-nek nevezzük), de gyakorlatig, főleg versenyen, érvényesülnek ezek a technikák, nem abban a formában, mint az MMA-ban.

Erre a feladásos földharcra van egy önálló szabályrendszer/sportág a grappling és judigen a BJJ.


https://www.youtube.com/watch?v=PtND-8xpW8E


Dobások leginkább kötöttfogású birkózásban vannak. (Nyakdobás alatt nem tudom, mire gondolsz.)

itt egy videó róla:

https://www.youtube.com/watch?v=a5__inlitjs

2016. jan. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
*judogiben a BJJ
2016. jan. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Fojtások vannak, földharc van, dobás van de izületi feszítések nincsenek.

Judoban vannak izületi feszítések lábra karra

2016. jan. 4. 12:07
 37/42 anonim ***** válasza:
Menj el grapplingezni, ott van minden amit keresel.
2016. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Csak judo, meg birkózás ez van a közelben.
2016. jan. 4. 15:24
 39/42 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, a birkózásban (nem hivatalosan), de jelen van a fojtás is és az ízületi feszítések is, melyek célja nem az ellenfél feladásra kényszerítése, hanem a "megpuhítása", hogy gyengüljön az ellenállása.


Egész pontosan vannak ízületi feszítések - karkulcsok, lábkulcsok - de ezek célja nem a feladásra való kényszerítés, vagyis nem a lekopogtatás, illetve nem az ízület hajlásirányával ellentétesen történnek, mint például grapplingben a kneebar és az armbar.

2016. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam vagyis van fojtás és izületi feszítés dobás csak itt a cél az ellenfél ,,lenyomása" valamennyi ideig.
2016. jan. 4. 15:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!