Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a jobb utcára a birkózá...

Melyik a jobb utcára a birkózás vagy a judo ha már van 7 év tapasztalat ütő-rugó stílusban?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánljátok utcár. Főleg a dobások végett hisz azok utcán is használhatók. Tudom hogy utcán nincs földharc főleg több támadó esetén meg hogy utcàn nincs szabály. Karatézok 7 éve ami olyan jó oktatás hogy muay-thaisok (thai-boxosokkal) boxolókkal felvehetem a versenyt sőt még annál is több.

2016. jan. 3. 10:34
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
Használhatóbb utcán, és jobb alakot is ad, márha ez szempont. A judo sokkal technikásabb sport, a birkóba inkább az erő dominál, ezért ott jobban meg is fogsz erősödni. Noha technika nélkül ott sem mész semmire :).
2016. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
A külső nem érdekel és köszönöm segítségetek. Még átgondolom de így már a birkózás felé hajlok. Még nyárig van időm eldönteni mert csak akkor tudnám elkezdeni
2016. jan. 3. 18:44
 23/42 Glacierous ***** válasza:
100%
Az a videó filmekből van.Direkt úgy csinlják,hogy látványos legyen.A valóságban nem így megy.Az MMA-t a birkózók uralják és ez nem véletlen.
2016. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm köszönöm válaszaitok és hogy normálisan írtatok. Így szerintem akkor a birkózás lett. ÍGy egyre jobban hajlok afelé.
2016. jan. 3. 20:34
 25/42 anonim ***** válasza:

Én birkózom, judogiben nincs sok tapasztalatom, csak párszor küzdöttem benne. Annyit még hozzáfűznék, hogy a judo, szerintem, kevésbé erő- tömeg- és méretcentrikus mint a birkózás.

Továbbá birkózásból könnyebb áttérni a judóra, mint fordítva.

Jó pár birkózó sikeresen versenyzett cselgáncsban is, országos ismertségűek közül Bárdosi Sanyit tudnám említeni.

2016. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Nagy tiszelője vagyok Bárdosi Sándornak. Ment a zöld
2016. jan. 3. 21:25
 27/42 A kérdező kommentje:
Birkózásban van lábsöprés???
2016. jan. 3. 21:31
 28/42 anonim ***** válasza:
Nem jellemző, a lábsöprést nagyon könnyű megkontrázni, egy birkózó inkább 2 lábon áll, nem kockáztatja meg, hogy csak az egyik lábára tegye huzamosabb ideig a súlypontját.
2016. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

Van lábsöprés, csak nem olyan gyakori, ugyanis nehezebb lenne kivitelezni, mivel döntött törzsű a beállás, judóban viszont nem, ezáltal ott könnyebb lábsöprést, gáncsot csinálni. A magasabb, hosszú végtagokkal rendelkező birkózók szoktak lábsöpréssel, gánccsal próbálkozni, illetve kötöttfogásban van passzív lábhasználat, amikor nem tevőlegesen használod a lábad, hanem "átrántod" a "véletlenül" elől maradt lábadon az ellenfelet, ez most tudom nem érthető így, de nehéz leírni.

Így nem igaz, hogy egy birkózó inkább két lábon áll, akkor is tudni kell küzdeni, ha az egyik lábadat az ellenfél fogja és a másikon ugrálsz. Erre van is egy mondás, hogy az igazi szabadfogású akkor érzi magát jól, ha az egyik lába a levegőben van. :D

2016. jan. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Igen, egy birkózó inkább két lábon áll, mert ha 2 lábon áll, és felkapják az egyiket, akkor még tud valamit ügyeskedni, de ha az egyikkel lábsöprést próbál csinálni, akkor kikapják a másik lábát és máris koppant.
2016. jan. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!