Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vitamin szedése edzés előtt/után?

Vitamin szedése edzés előtt/után?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Gondolom már volt ilyen kérdés de nemigen keresgéltem a témával kapcsolatban, gondoltam így gyorsabb és kaphatok választ a kérdésemre.

Otthoni edzéseket csinálok (kardió), heti 6x 40-60 perc. Elkezdtem kb fél éve aktívabban vitaminokat enni. Az érdekelne, mikor a legjobb a felszívódása a vitaminoknak, ezen edzések előtt vagy inkább utána?


A mai napig így kezdem a napokat: korán kelek, fél liter tea majd reggeli( általában zab v tojás feltúrbózva) rá 1 órára kb. edzés. Ennek mikor vége irány a zuhany aztán egy fehérje shake a vitaminokkal. ( szájban felszívódó D, K1,K2,E, vitamin valamint halolaj. Meg közben elkészül a 2 liter teám is 2 gramm C vitaminnal amit a nap folyamán hörpintek le.

A fehérje shake igazából az ize miatt fontos nekem mert édes szájú vagyok és nagyon kívánom, továbbá hogy kibírjam délután 1-2 óráig, az ebédig.

Érdemes lenne edzések előtt játszani a vitaminokkal vagy így is jó?

Köszönöm a hozzá értők tanácsát, válaszát!



2016. jan. 23. 11:56
 1/2 Cortez70 ***** válasza:
Étkezésekkel együtt menjen a vitamin, de tök mindegy, hogy te ezt a reggelivel vagy későbbi kajával nyomod be. Nem függ ettől a formád.
2016. jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor étkezés közben fogom bevenni őket. Köszönöm
2016. jan. 23. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!