Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot válasszak?...

Milyen sportot válasszak? Túlsúlyos vagyok és ízületi gondjaim is vannak.46 éves, Budapesten élő nő vagyok.

Figyelt kérdés

Szerettem futni, de már nem lehet sokat, mert gyenge a gerincem és többször van lumbágóm. A könyökeim, csuklóim sem az igaziak. Szoktak időnként fájni, de nem annyira vészes (teniszkönyök, izomhúzódás van még). Voltam aerobikon, de az nem az én műfajom. Viszont régen jártam olyan tornára, ahol egy-egy intenzív gyakorlat több ideig tartott, így könnyen lehetett azt követni és azt szerettem. De most nem találok ilyet. Az aerobiknál 2 lépés után már egy újabb van és az számomra követhetetlen. Egyelőre még van 15-20 kiló feleslegem. Nagyon szeretnék lefogyni. Bicajozom, de úgy veszem észre, semmit nem segít a fogyásomban.

Szeretnék segítséget kérni, ötleteket kapni. Vagy esetleg valakivel könnyebb lenne? Hol keressek sportpartnert? Milyen sportot tudnátok ajánlani? Köszönöm előre is az ötleteket.


2016. jan. 23. 13:26
1 2 3
 1/24 Cortez70 ***** válasza:
A bicajozás pedig jó vagy az ellipszis trénerezés. De kalória mínusz kell fogyáshoz. Tehát hiába a mozgás, ha nincs mellé étrend.
2016. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az ellipszis talán tényleg jó lehetőség. Köszönöm. Utánanézek. Nem igazán a kajával van gondom. A hormonháztartásommal van gubanc. A doki szerint, ha valahogy sikerülne fogynom, akkor a hormonjaim is jobban működnének, így még könnyebben tudnék fogyni.
2016. jan. 23. 13:44
 3/24 Cortez70 ***** válasza:
Én még tennék bele (kisebb súlyzókkal indulva ) súlyzós edzéseket is. Az is plusz kalóriákat éget el, erősödik az izomzatod, ízületed. Kajánál meg nálam szálkásításnál a fehérje marad viszonylag magas értéken és a szénhidrátot csökkentem. Így tudok zsírt leadni anélkül, hogy sok izmot vesztenék.
2016. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
A súlyzós edzést még hanyagolnám, mert csukló-könyök fájdalmaim vannak még valamennyire. Súlyzó nélküli valamik lennének jók.
2016. jan. 23. 13:54
 5/24 Cortez70 ***** válasza:
Esetleg még az úszás.
2016. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Az úszást sokáig csináltam, de ugyanaz a helyzet, mint a bringánál, azaz egy deka sem jött le, pedig sokszor úsztam napi 1 km-t. Bringázom, még most télen is, mert jó a lelkemnek, de a kilóimnak nem.

Kifogásoknak tűnhet valami, de nem az. Csak keresem a számomra való lehetőségeimet.

2016. jan. 23. 14:13
 7/24 Cortez70 ***** válasza:
Értem, de ez nem mozgásformától fog függni, hanem sima kalóriamérleg az egész. Ha úszással vagy bicajjal leszel kalória mínuszban akkor fogysz. Ez ilyen egyszerű.
2016. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Cortez70 ***** válasza:
Ja, és én sem egy 15 éves hulyegyerek vagyok, mielőtt bárki gondolná, hanem 45 éves fazon, aki még mindig egy jó formát tud felmutatni, sőt írhatom, hogy az emberek 99%-ánál izmosabb vagyok. :)
2016. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Hasonló alapokkal indultam. Ami nálam bevált:

- szálkásító étrend kalóriaszámolással kombinálva, a makrók hangsúlyos figyelembe vételével. Illetve csak alacsony glikémiás indexű ételeket eszek.

- kezdetben nekem a bringa nagyon bevált, eleinte heti 3-4-szer 15-20 km, ami fokozatosan felment 60-90 km-ig. Idén kezdtem a súlyzós edzéseket, ezt viszont sajnálom, hogy nem kezdtem hamarabb. Ha kis egykilósakkal edzel, akkor az a gerincnek nem megterhelő, de életre kelti az izmokat. Egy hete kezdtem gépekkel edzeni, ezt is sajnálom, hogy nem a bringával egyidőben.

- Nálam kritikus pont volt a víz. Ugyanis ha nem figyelek oda, csak akkor iszok, ha szomjas vagyok. 20 testsúlykilogrammonként 1 liter víz naponta! Ennyit kellene inni. Remekül megpörgeti az anyagcserét.

2016. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Cortez70 ***** válasza:
Hallgass akkor Verára, ha már nekem nem hiszel.:)
2016. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!