Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot válasszak?...

Milyen sportot válasszak? Túlsúlyos vagyok és ízületi gondjaim is vannak.46 éves, Budapesten élő nő vagyok.

Figyelt kérdés

Szerettem futni, de már nem lehet sokat, mert gyenge a gerincem és többször van lumbágóm. A könyökeim, csuklóim sem az igaziak. Szoktak időnként fájni, de nem annyira vészes (teniszkönyök, izomhúzódás van még). Voltam aerobikon, de az nem az én műfajom. Viszont régen jártam olyan tornára, ahol egy-egy intenzív gyakorlat több ideig tartott, így könnyen lehetett azt követni és azt szerettem. De most nem találok ilyet. Az aerobiknál 2 lépés után már egy újabb van és az számomra követhetetlen. Egyelőre még van 15-20 kiló feleslegem. Nagyon szeretnék lefogyni. Bicajozom, de úgy veszem észre, semmit nem segít a fogyásomban.

Szeretnék segítséget kérni, ötleteket kapni. Vagy esetleg valakivel könnyebb lenne? Hol keressek sportpartnert? Milyen sportot tudnátok ajánlani? Köszönöm előre is az ötleteket.


2016. jan. 23. 13:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Cortez, kb ugyanazt mondtam, amit Te. :)

Csak te testépítő szemmel. Én pedig egy szintén túlsúlyos 43 éves nő szemszögéből, aki 9 hónap alatt (ebben kb. 3 hónap stagnálás összesen) 23 kg fogyást tudhat magáénak.

2016. jan. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Cortez70 ***** válasza:
Azért is írtam, mert tőled hitelesebb, hiszen te nem semmi eredményt értél el. 23 kg az nem gyenge.
2016. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Cortez! Nem hiszek neked? Ilyet én egyáltalán nem mondtam és nem is fogok mondani :)

Én vagyok a leghálásabb, hogy próbáltok nekem segíteni.

A "kalóriamérleg" egyértelmű és fontos is. Keresem a kaja sport oldalát.

Szerintem nem vagy hülyegyerek Cortez. Nem is érdemes így beállítanod magad. Nincs erre szükség. Tökjó, amiért ennyire tudsz foglalkozni a testeddel is.

Vera! A bringát én is emeltem. Már többször is 20-40 km-nél tartok.

A pici súlyzók talán nem terhelik meg az ízületeket. Rendben van. Használni fogom.

A víz tényleg az egyik legfontosabb, de mindennél.

2016. jan. 23. 14:46
 14/24 A kérdező kommentje:
Gratula a -23 kilóhoz. Ez igen!
2016. jan. 23. 14:48
 15/24 aikiboxer ***** válasza:

Néhány észrevétel:

1) Töltsd le a Sárga kapszula című könyvet és olvasd el, nagyon hasznos!

2) Edzésnek: próbálkozz meg hot ironnal (csoportos edzés súlyzókkal); kettlebellel (szintén); vagy -- halál komolyan! -- ökölvívással. Ez utóbbi talán fura tanács, de: teljesen sérülésmentes sport, és iszonyúan jó zsírégető

3) Szobabicikli helyett próbálkozz meg futőgépen a power walkinggal. Azaz ne kocogj, hanem gyalogolj -- állíts be egy 10-12%-os emelkedőt, a sebességet meg nyomd fel 6-7-re és gyalogolj 30-40 percet!

4) Otthoni edzésnek próbáld ki a gumiszalagot. Vegyél egy Thera Band szalagot (mondjuk zöldet vagy kéket) és azzal erősíts otthon, van hozzá könyv is meg a youtube is tele van "resistance band" videókkal.

2016. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszi. Holnap meg fogom nézni ezt a könyvet is.

Ökölvívás nálam kiesik, mert mint írtam, csukló és könyökízületi betegség van, még egyelőre.

Ez a power walking jónak tűnik. A szalagos megoldást is meg fogom nézni. Köszönöm.

2016. jan. 23. 23:42
 17/24 anonim ***** válasza:
Szia!Van egy jól összeállított táplálkozási program amivel fogyhatsz csak ahhoz is kell a rendszeres napi mozgás és vízfogyasztás.A program elején a szénhidrátok, gyümölcscukrok ki vannak iktatva az étrendből így a szervezet kénytelen a zsírtartalékokat elkezdeni felhasználni.Jó hazai és nemzetközi tapasztalatok is vannak vele.A gerinced, az izületeid erősítésében, a teniszkönyöködön, a lumbágódon pedig a gyógynövénykivonatokkal lehet segíteni. Sok sikert!
2016. jan. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Cortez70 ***** válasza:
A gumiszalagot elfelejtettem írni, pedig tényleg az is jó. Én ha nyaralni megyek, akkor azt viszek magammal (sajnos nem tudok egy hétig sem pihenni, mert hiú kocsog vagyok) és simán leedzem egy erősebb szalaggal. Minden izomra tudok vele gyakorlatokat.
2016. jan. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

A sárga kapszula leginkább testépítésről szól és azt én nem szeretném. Viszont biztosan vannak benne számomra is hasznos mondatok, már beleolvastam, így át fogom nézni majd jobban.

A táplálkozásomra tudom, jobban figyelnem kell, de szerintem ha megvan a nekem lévő mozgás, akkor már nem fogok punnyadni és a kaja is jobban fog hasznosulni, meg könnyebben is tudnék ráfigyelni, helyesebben táplálkozni.

Gyógynövények sokaságát szinte napi rendszerességgel fogyasztom, meg vitaminokat, ásv. anyagokat is.

Talán az is jó lenne, ha valakivel tudnék kocogni (nem futni), edzőterembe járni (aki esetleg ismeri a gépeket) , más sportot végezni. Nem az edzés alatt lévő - dumálás miatt - lazsálás a lényeg, hanem az, mégis az az érzése az embernek, hogy van ott valaki, akihez tud fordulni a pihenőidőkben vagy tanács miatt.

Még egyelőre gyűjtöm az ötleteket. A kövi héttől már valamibe jó lenne belefogni.

2016. jan. 24. 17:28
 20/24 A kérdező kommentje:
"...hiu kocsog..." Jót nevettem :) Köszi.
2016. jan. 24. 17:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!