Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fáj a lábszáram elülső...

Miért fáj a lábszáram elülső része futás közben?

Figyelt kérdés

A 10-12. perc környékén már erősen fáj a lábszáram (nem a vádlim, hanem elől). Úgy érzem, mintha görcsben lenne, de nem hiszem, hoyg ez lenne a baj. Ált. a jobb lábam fáj, ha többet futok elkezd a bal is, de az nem annyira.


Rosszul lépnék? Mi lehet az oka?



Néhány információ rólam:


18 éves lány vagyok, kissé túlsúlyos, de még nem tartok abban a kategóriában, hogy ne bírjak normálisan mozogni. Most kezdtem el egy edzéstervet, fokozatosan növelem az időt. Rendes futócipőben futok, heti 3x. Emellett biciklizem.


Előre is köszönööm.


2010. ápr. 1. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet h a beton miatt. Én nyáron kezdtem el futni rendszeresen, akkor nem volt semmi bajom. Aztán hideg miatt szüneteltem, de múltkor amikor újrakezdtem futni 2. alkalomnál amikor hazafelé tartottam már éreztem h fáj a bal lábam. Nem teljesen elöl, inkább kicsit oldalt. Aztán 1 hétig borogatni kellett, mert egyszerűen rálépni nem tudtam és a sportorvosm szerint a beton készítette ki a bokám és emitt fájt a lábszáram is. Vettem egy speckó talpbetétet ami kicsit ilyen lengéscsillapító hatású. Direkt futáshoz való. Azóta semmi bajom, és sokkal jobb futni így.
2010. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Végülis lehet... Én is betonn futok sajnos. A talpbetétet a futócipődbe tetted bele vagy csak egy sima edzőcipőbe?
2010. ápr. 1. 22:01
 3/14 anonim ***** válasza:
sima edzőcipőbe
2010. ápr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem jó minőségű futócipőm van, szerintme abba már nem kell ilyesmit belerakni.
2010. ápr. 4. 19:43
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is hasonló bajom van: 2 hónapja elég rosszul futok.. mert: hamar elfáradok, és 10 perc futás után már annyira fáj a vádlim és elől (sípcsont), hogy kénytelen vagyok megállni:S Nincs rajtam semmi felesleg.. Lúdtalpam van.. állítólag nekem ez miatt fáj.. Lehet neked is lúdtalpad és bokasülyedésed van. Nem??

Am ha gondolod írj privibe:D

2010. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja és 17/L vagyok:) utolsó válaszoló.
2010. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Bokasűlyedésem van. De eddig miért nem fájt? Máskor is volt néhány rövidebb időszak, mikor futottam és ott nem fájt. Igaz akkor meg a térdemnek volt baj. : D
2010. ápr. 6. 13:34
 8/14 anonim ***** válasza:

Eddig nekem sem fájt... Néha fájdogált a térdem és a combom... de mostmár elég gyakran:S nagyon fel tud bosszantani:S

szóval sztem neked is a bokasülyedés miatt van.. de elmész ortopédiára és ott felírnak direkt sportoláshoz való lúdtalpbetétet, ami hamar helyrehozza a bokád is:) én hnap megyek el venni:)

2010. ápr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

3. voltam:D

amúgy hol laksz, merre futsz? esetleg ha közel akkor futhatnánk együtt:D

2010. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem a fővárosban. =) Debrecentől 50 km-re. Te?:P Ha minden jólmegy, akkor jövőre Pesten fogok egyetemre járni, ha te ott élsz, akkor lehet róla szó. : D
2010. ápr. 7. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!