Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edés közbeni szívfájás, nehéz...

Pszicho88 kérdése:

Edés közbeni szívfájás, nehéz levegővétel, kifulladás. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olvastam már hasonló dolgokat, hasonló tüneteke,t ám ez annyiban más, hogy másak a tünetek is.

Egy éve edzek heti 2 napot súlyzókkal.

4 Hónapja kezdtem le még emellett boxolni is, heti 1 alkalommal. Nos a box nagyon nem megy és sajnos az idő elteltével sem javul a teljesítményem. A problémát a túlzott kifáradás jelenti. A gyakorlatok közötti pihenőidőben sem tudom visszanyerni az erőmet és fél, vagy 1 perc pihenő után is ugyanúgy lihegek, mint előtte. Ami rémisztő és zavaró az a bal oldalt, a szív verőere környéki szúró fájdalom a megerőltető edzés miatt.

Van egy hasonló emberke, aki szintén edzeni jár.

Ő egy jó 20 kg- al nehezebb mint én, ő semmit sem edzett jó pár évig és jobban bírja, mint én. Ezt nem is értem.

Mi lehet a probléma? Van e valakinek hasonló?


Kérnék mindenkit az ez normális és a nem vagyok hozzászokva gyerekes válaszok mellőzésétől.

Azért sem normális, mert idővel megszokja az ember a terhelést, viszont itt sajnos nem ez a helyzet. Ugyanúgy elfáradok, mint az első edzésen.


A másik problémám, hogy nagyon alacsony a vérnyomásom.

Ha valaki tudna adni használható tippet, hogy mi a baj és milyen orvoshoz fordulhatok vele megköszönném.

Pajzsmirigyem rendben van és a vérem is, endokrin betegségem nincsen.



#mozgás #edzés #sport #szívfájás #kifulladás fáradtság
2016. márc. 10. 01:11
 1/9 anonim ***** válasza:

ct és leginkább holter majd terheléses vizsgálat

de egyébként a konditerem meg a box két külön műfaj, javaslom, hogy vagy az egyiket vagy a másikat csináld

2016. márc. 10. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egyébként olvastam egy jó cikket erről.


[link]


Végül is a legnagyobb probléma a tüdővel és a szívizom gyengeségével van, de azt is lehet erősíteni.

Az orvostudományban én sosem hittem. Hentelgetik az embert össze vissza, mint a malacot a vágóhídon, vagy kipusztul, vagy nem alapon.

2016. márc. 10. 09:07
 3/9 A kérdező kommentje:

"javaslom, hogy vagy az egyiket vagy a másikat csináld"


Ezért a buta okoskodásodért ment a negatív kacsó.

nem vagy te senki, hogy bármit is javasolj nekem, főleg, hogy hülyeséget.

Ha érdemben nem tudsz megszólalni nem fontos írnod.

Megoldást akarok látni, nem fölösleges vizsgálatokra járni, ahol kimutatják, hogy nyugalmi állapotban semmi bajom, de még enyhén terhelve se. Az orvostudomány a pénzre és nem a megoldásokra épülő iparág.

2016. márc. 10. 09:16
 4/9 anonim válasza:
mekkora tirpák vagy b--zdmeg
2016. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Többnyire minden kezdő nehezen jön bele a box kardió edzésébe, fáj mindenkinek mindene, de 4 hónap után ilyen panasz nem jellemző. ( mint edző írom). Ajánlom, járj el ha van lehetőséged heti 1x az uszodába, kicsit megdobja a tüdőkapacitásod, nem fogsz olyan hamar kifulladni. hátha ez a gond.


Ha nálunk valakinek ilyen problémáka lenne azonnal elküldeném a sportorvoshoz. Nézesd meg magad vele, mond el ugyaneztvamit ide leírtál.

Lehet szív-, érrendszeri panasz is.


Pár tünetedet egyértelműen az oxigén hiány okozza, akár a szúrás is lehet e miatt. Ezen az úszás illetve a futás tud sokat segíteni, de mielőtt bármilyen komoly állóképességnövelő edzésbe belekezdesz, nézesd meg magad a sportorvossal. Ezt tessék komolyan venni, nehogy komoly bajod legyen.

A sportorvos majd csinál rajtad ekgt, különböző terheléses gyakorlatokat. Ha bajod van az ki fog derülni.

Ha minden rendben, akkor kezd el a futást esténként, illetve az úszást ha van lehetőséged rá.

2016. márc. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De még akkor mekkora lennék, ha egy mondatot se tudnék leírni csak legalább 3-4 hibával. Ahhoz is kell egy tirpáknyi tehetség. :)
2016. márc. 10. 23:07
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

A sportorvost meglátogatom.

Én is furcsának tartom a túlzott fáradtságot, szúró fájdalmat. Az úszás nagyon nem jön be. A futás még oké is.

Mennyi futás javasolt naponta? Futáson kívül esetleg valami más sport, ami még hasznos a tüdőkapacitás és a szívizom erősítés szempontjából?

2016. márc. 10. 23:15
 8/9 anonim ***** válasza:

A szívizmot nem igazán lehet külön erősíteni, de nem is kell. Alapvetően fontos hogy figyelj oda a helyes légzésre edzéseken. Gyakran van olyan, hogy arra koncentrász amit az edződ mond, figyelsz arra hogy az ütésed szépen forogjon, a helyes testartásra( pláne az elején), és már nincs is meg az egyenletes légzés.


A futás az csak attól függ hogy te mennyit bírsz. A fél óra rendes futás (nem kocogás), hamar meg fog látszani.

A célt mindig magadhoz mérten tűzd ki.

Nem ismerlek, nem tudom mennyit bírsz, de a 30 perc intenzív kardió minden embernél okés.


A futást érdemes 2/1 napokra felosztani.

2 nap futaz esténként 3. nap pihensz.


Persze nem kell ehhez alakítanod az életedet, nem profi akarsz lenni, de ahogy az idődbe belefér, nem kell este, csak a legtöbb embernek munka vagy család után akkor marad ideje rá.

2016. márc. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Fogyni viszont nem szeretnék. Remélem a futás miatt nem is fogok. Nekem ideálisabb délelőtt futni.
2016. márc. 10. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!