Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó így, vagy változtassak...

Jó így, vagy változtassak valamin?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok, 168 cm, 80 kg. Pajzsmirigy alulműködés miatt feljött rám ez a 20 kg, kb másfél év alatt. Előtte mindig 60-62 kg voltam. Mostanra sikerült beállítani a gyógyszetemet tehát valószínűleg már nem fogok tovább hízni. Így elhatároztam, hogy ideje visszanyerni a régi alakomat. Sose sportoltam, csinos voltam nélküle is, úgyhogy nem érdekelt a dolog.

Elkezdtem futni, mivel nagy a súlyfelesleg és kezdő is vagyok ezért úgy csinálom, hogy 3 perc futás, 2 perc séta, 5x ismételve. Nekem ennyi az amitől még nem akarok meghalni, de kellően lefáraszt. Ha ennél többet futnék akkor valószínűleg másnap már nem tudnám rávenni magam a futásra. Ezután ha van időm/kedvem akkor edzek. Kettlebell, vagy Péntek Enikő.

Ilyenkor futás után mindig olyan büszke vagyok magamra, nagyon jó érzés, és alig várom, hogy másnap legyen és menjek megint.

Ezt az 5x 3perc futás 2 perc sétát természetesen folyamatosan növelem, pár nap múlva pl a 2 perc sétát szeretném leredukálni 1 percre.


Heti 4-5x csinálom kb, az evésre úgy figyelek, hogy 1300 kalóriánál ne legyen több, de azt eszek ami van/megkívánok.

Célom leginkább az, hogy jobban érezzem magam a bőrömben, hogy megerősödjek, egészséges lhogyan.Nem szeretném ezért sanyargatni magam, nem 3 hét alatt akarok 15 kgot fogyni, csak szeretném újra jól érezni magam a bőrömben. Nem érdekel, hogy megint 60 kg legyek, de jó lenne mondjuk 70 alá menni.

Nálam tapasztaltabbak véleményére lennék kíváncsi, hogy ez így jó-e, vagy csináljak valamit másképp, ha igen akkor mit és hogyan.


2016. ápr. 5. 10:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Kezdésnek jó lesz így, csak türelem. :)

Az jó, ha ilyen kevés kalóriát eszel, de hosszú távon ez kevés lesz, és valószínű feladod az egészet.

Rendbe kellene tenni az étkezést is.

2016. ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!