Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet oktatnak...

Milyen harcművészetet oktatnak Japánban a rendőröknek, katonáknak?

Figyelt kérdés

Azt tudom mestereimtől hogy Japánban nem tesi óra van általános iskolában hanem karate edzés

Thai földön az áltsuliban Muay-thai edzés van tesi helyett

Kóreában (nem tudom melyik részén) asszem de ebben már nem vagyok 100%-os ott asszem Taekwondo van az általános iskolákban a testnevelés óra helyett. Nem ilyen vacak tananyag mint nálunk meg ilyen 0 követelés a diákoktól. Hogy aki mondok valamit csak meg tud csinálni 20 fekvőtámaszt az kiváló


De a lényeg a kérdés mert ezt már nem tudom


Egyszer ezt vagy hallottam vagy olvastam de azóta nem találtam semmit a neten erről. Hogy japánban a rendőrségen önvédelemnek a Judot oktatják. Ez igaz?

Koreában asszem Hapkidot a katonáknak.


Koreában mit oktatnak önvédelemnek a rendősrségen? Ott is hapkidot?

És mit oktatnak a Japán katonaságban önvédelemnek?



2016. ápr. 16. 16:52
 1/10 anonim válasza:
100%
Nem tudom, de a dzsúdó az iskolai tananyag, azt minimum kell tudniuk...
2016. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mármint az általános iskolában a karate mellett a judot is oktatják? Azt mondod?
2016. ápr. 16. 19:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
karate helyett. a japánoknak a judo a nemzeti sport.
2016. ápr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a karate nm tananyag, az edződ butaságot mondott.

a judo tananyag. ju jitsut oktatnak a rendőröknek és hasonlít a judora igen, mivel a judo ebből fejlődött ki.

2016. ápr. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A koreai katonáknak Taekwondoo-t oktatnak. Ezt biztosan tudom. A többit már megválaszolták előttem, ha jól láttam. :)
2016. ápr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az egyszerre érkező gyórs válaszokat...azt hittem már nem kapok semmit
2016. ápr. 17. 09:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ, valahol csak alap dolgokat ott is, valahol több mindent tanulnak. Judot és karatet ugyan oktatják, mint az aikidot, Jiu-jitsut vagy kendot. Most hétvén láttam egy doku filmet japánról. Shorinji Kempot oktattak egy katonai iskolában a tanulóknak.
2016. ápr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi... Számomra ez a fajta művészet érdekes
2016. ápr. 18. 14:00
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Emberi Fegyver című sorozatban mondták, hogy a rendőrök mivel nem szeretik a "nyugati fegyvereket" így a Judo-hoz folyamodnak, ebben nagyon jók.
2016. júl. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezért kérdeztem mert én is ilyet hallottam.
2016. júl. 20. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!