Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hasznosnak mondható ez az...

Hasznosnak mondható ez az edzésterv?

Figyelt kérdés

Vékony alkatú vagyok olyan 60Kg-os testsúllyal és apai ágon öröklődött a testalkatom. Kicsit semmirekellőnek érzem magam mostanában szeretnék elkezdeni edzeni egyenlőre egyszerűbben majd később intenzívebben. Az akaraterőm megvan hozzá és némi alapom is van hozzá először is a fekvőtámaszok menek szabályosan 20db egyből és úgyis megy hogy 50db 30másodpercenként 10db...Inkább karra szeretnék edzeni és hasra se ártana. Egyenlőre ezt gondoltam ki és majd folyamatosan növelném. Amúgy egy éven keresztül huzamosabb ideig végeztem köreedzéseket és hasonló gyakorlatokat azóta megerősödtem már annak féléve kicsit viszafejlődtem.


Gyakorlatok:

-Függeszkedés 4x 30másodperc

-Fekvőtámasz: napi 50-100

-Hasprés: 80db

-Húzodzkodás: 4x 8


Egy gyakorlat típus között maximum 1 percet pihennék mert a sok pihenő eredménytelenséghez vezethet ellenben a kevés pihenő közben is "dolgozik" a test.

Nagyon megköszönném a válaszokat és ha tudtok még gyakorlatokat szívesen meghallgatom. Napi 1-2 óra idő elegendő lenne számomra.



2016. ápr. 24. 21:04
 1/1 Cortez70 ***** válasza:

Ne eddz minden nap ugyanarra az izomra. Regenerálódni is kell, akkor fejlődsz Elég lesz kétnaponta, de mehet mellé (amit írtál )tolódzkodás, guggolás, egylábas vádliemelés.

Ha lenne súlyzód, akkor lehetne még további gyakorlatokat beiktatni.

2016. ápr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!