Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy melegítsek be futás...

Hogy melegítsek be futás elött? Fontoss lenne.

Figyelt kérdés

Futás elött szerintem nem melegítek be elég jól.. Ezért gondoltam megkérdezem itt, hogy ki hogyan szokott bemelegíteni és nyújtani?? Esetleg milyen tornagyakorlatokat végezzek? minnél több választ szeretnék... elöre is köszönöm.

16/L


2010. ápr. 7. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Én futópályán futok, és bemelegítésnek egy kör tempós séta szokott lenni.Levezetésnek szintén, és egy kis nyújtás egy padon.
2010. ápr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem nem kell túllihegni. Én futás előtt végzek egy általános átmozgatást, mint egy könnyű reggeli torna, vagyis pár karkörzés, döntés hátra, előre, hogy minden izmomat egy picit átmozgassam, és a légzésszámom egy kicsit emelkedjen. Lehet hogy ez felesleges is, de mivel kocsival jutok el a futás helyszínére, a kocsiban ülés után jólesik. Ezután guggolok párat, esetleg felugrok a levegőbe guggolásból. Aztán meg átmozgatom körkörösen a bokáimat is, mert azok hajlamosak az első pár futólépésnél meghúzódni, ha nem mozgatom meg őket előtte.

Nyújtani pedig futás után kell, nem előtte. Sokan percekig nyújtogatják a lábaikat futás előtt, pedig ez felesleges. Az izmot megerőltetés után kell nyújtani.

2010. ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!