Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy jobban...

Mit csináljak, hogy jobban bírjam? Nincs sok időm. Gyors válasz!? Bövebben lenn.

Figyelt kérdés

már több mint 1 éve futok, de mostanába valahogy nem bírom: hamar elfáradok, és kb úgy kocogok hogy a 70 éves bácsik sétálva leelöznek. és hamar megfájdul a sípcsontom, vádlim. Lehet a bemelegítéssel van gond? Szeretnék kicsit gyorsítani a tempómon, és több ideig bírni a futást. Tanácsokat szeretnék, kinek mi jött be?! Esetleg valami krém? bemelegítés? vagy mi? válaszokat köszönöm.

L/16


2010. ápr. 8. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:

a bemelagítés mindíg fontos!


fentről lefelé: nyakkörzés, kézkörzés, vállmozgatás, csírőkörzés, hajolgatás, nyújtás, térdfelemelés után láb magadhoz szorítása, sarok a fenékhezszorítása, bokakőrzés...


de lehet, hogy a cipővel is probléma van, ha fáj tőle a lábad...lehet,h rossza a tartása

2010. ápr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha nem bírod, akkor tarts mondjuk egy 2 hetes szünetet, és utána kezd újra. Nekem is szokott néha így tiltakozni a testem. Gyorsítani csak később tudsz, szerintem inkább próbálj minél többet futni, de lassan. Az a jó tempó, amikor nem lihegsz, és tudnál beszélni futás közben. Később ha már huzamosabb ideig futsz, akkor lehet gyorsítani a tempón. Próbáld meg közben elterelni a figyelmed a konkrét futásról, néha én elfeledkezek arról, hogy futok és nem sétálok. Bemelegíteni csak pár percet szoktam, nyújtom a lábamat, karomat és gyors sétával vezetem be a futást. Egyébként milyen gyakran futsz és hány km-t?
2010. ápr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
mindennap 8 km volt.
2010. ápr. 8. 23:32
 4/6 anonim ***** válasza:
simán lehet hogy most értél el olyan szintre hogy túledzetted magad. Ez esetben egy rövidebb, hetes-kéthetes pihenés javasolt, és rendben leszel. De ez csak egy tipp (mármint a túledzés)
2010. ápr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hát én kétnaponta szoktam ennyit futni és úgy érzem bőven elég... Szerintem próbálj beiktatni egy hosszabb szünetet és csak minden másnap fuss, de akkor mondjuk 10-et, szerintem akkor jobban fog menni. :)
2010. ápr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hááát igeeen! Ha minden nap 8 km. volt akkor elég valószínű hogy be kéne iktatnod egy kis pihit! Valószínüleg ez a gond! Ha minden egyes nap futottál ennyit a szervezeted nem tudott túl hatékonyan regenerálodni! Tiszteletre méltó amikor valaki ilyen szorgalmas, bár én lennék ilyen! De ne legyél szorgalmasabb mint a tested regenerációs készsége! Én szerintem érdemes nagyábból 1-3 havonta tartani nagyaábból 4 nap-2 hét pihenőt!
2010. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!