Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Otthon is elvégezhető egykezes...

Otthon is elvégezhető egykezes súlyzós gyakorlatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

17 éves lány vagyok és elkezdtem foglalkozni a testem alakítgatásával. Spinning edzésre járok már egy hónapja, nekem nagyon tetszik és érzem, hogy az állóképességem is változik. Viszont sokan ajánlották, hogy vegyek magamnak egy egykezes súlyzót. Be is fizettem egyre, kezdőként 10kg-osat vásároltam.

Tudtok esetleg olyan gyakorlatokat, amiket így amatőrként én is végezhetek itthon?



2016. máj. 15. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg van, de inkább egy pár súlyzó kell hozzá. Azért eggyel is lehet kezdeni valamit, de ha fix, az necces, mert pl. nem tudsz ugyanannyival bicepszezni, mint hátazni. Oldalemelni sem, de az nekem nem is jó félkézzel, sokkal jobb az egyensúly két kézzel :)

Tricepszre is vannak egykezes gyakorlatok, pl. a fej fölötti emelés, nem tudom ám a gyakorlatok hivatalos nevét, de valami efféle.


Guggoláskor is használhatsz egyetlen egykezes súlyzót, függőlegesen tartva s két kézzel fogva, bár 10 kiló elég csöpp rá. Kezdetben azért megteheti, a semminél vagy az üres guggolásnál kicsit jobb.

2016. máj. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Cortez70 ***** válasza:
100%
A bodybuilder honlapon találsz gyakorlatokat és kész terveket is.
2016. máj. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 aikiboxer ***** válasza:
100%

Szia! Bocs, én is belekotyogok, ha nem baj.


Először is ajánlatos letölteni a Sárga kapszula című ingyenes könyvet és elolvasni. Nagyon hasznos.


Ha egykezes súlyzóval akarsz edzeni, akkor úgy keresd a youtube-on, hogy "dumbbell workout", vannak fent teljes edzések. Ez például egy egészen jó:


[link]


Arra figyelj, hogy olyan súlyt állíts be minden gyakorlathoz, amiből kb 4x10-15-öt tudsz megcsinálni (azaz egyhuzamban 10-15-öt). Illetve, ne csalj – inkább csinálj könnyebbet (például fekvőtámaszt magasításon), de szabályosan. Végül pedig, érdemes egy húzódzkodó rudat is beszerezni és húzódzkodni — eleinte alacsony rúdon (kb 1 méter magason) úgy, hogy a lábad a földön van, mintha fekvőtámaszt nyomnál fejjel lefele.

2016. máj. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyébként lenne még egy kérdésem, nem teljesen ehhez kapcsolódóan.

170cm vagyok és 52-re fogytam vissza. Most kalóriaemelés miatt (1400-1600kcal/nap +ha sportolok akkor az elégetett kalórai 70%-ával több kalória) visszajött a súlyom 56-57-re. Ez a súly megfelelő nekem alakformáláshoz, vagy kéne egy kicsit leadnom újra?

2016. máj. 15. 17:21
 5/9 aikiboxer ***** válasza:
100%
Felejtsd el a mérleget, javaslom helyette a tükröt.
2016. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Cortez70 ***** válasza:
100%
56-58 inkább. De tényleg inkább a tükör mutatja meg a formát.
2016. máj. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazából bizonys testtájakon van felesleg, de nem vészes. Inkább az látszik meg, hogy a sok műtét miatt elhanyagoltam magam és nem sportoltam. Ezért szeretnék most nekiállni edzeni.

Heti 3x1 óra spinningedzésem van. Eleinte nem tudtam felállni a biciklin, mert a térdem nem volt elég erős, de kitartással most már bírom az egész órát végig. Hatalmas előrelépés ez számomra.

Egyébként ha betartotm ezt a BMR+100 (plusz sport 70%) kalóriabeviltelt és a spinning mellett itthon beiktatom a súlyzós edzést, akkor jövő nyárra érhetek el látványos eredményt?

Az életmódváltást már véghezvittem, január óta rendszeresen étkezem kisebb adagokat. A cukrot kizártam az életemből, illetve a fehér lisztet minimálisra csökkentettem. Zöldségeket, tojást és sovány húst gyakran eszem, ha tehetem akkor túrót is fogyasztok. Emellett fehérjeport is használok, ha nem elég a fehérjebevitelem.

2016. máj. 15. 17:30
 8/9 aikiboxer ***** válasza:
100%
5-6 hónap alatt már nagyon durva változást tudsz elérni, ha rendesen edzel.
2016. máj. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A május-június intenzív edzéssel fog telni. Júliusban viszont lesz 2 műtétem, augusztusban pedig a biológiai terápia utókezelései miatt Németországban fognak kezelni 3 hetet, így az is kiesést fog jelenteni. Persze akkor sem fogom elhanyagolni magam, de a kórház és az utána való gyógyulási időszak alatt nem hiszem, hogy lesz energiám edzeni.

Utána bizonyára lesz egy időszak, amíg visszaállok és nem fog minden simán menni, de talán szeptember közepétől újra elkezdhetem intenzíven az edzést.

2016. máj. 15. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!