Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyakori térdfájdalom mellett...

Gyakori térdfájdalom mellett hogy tudnék guggolni/tornázni?

Figyelt kérdés

Régóta szenvedek a térdemmel, sajnos, ha semmilyen megerőltető dolgot nem csinálok, akkor is havonta minimum 2x szörnyen fáj. Egy időben tornáztam, guggoltam, előtte persze bemelegítettem rendesen, majd utána is, de még jobban fájt.

Szeretném folytatni az itthoni tornázást. Van esetleg valamilyen vitamin ami jót tenne neki?



2016. jún. 10. 22:09
 1/3 aikiboxer ***** válasza:
Először is meg kellene mutatnod sportorvosnak!! Sokféle oka lehet annak, hogy fáj a térded, ezt kezelni kell! Így látatlanban nehéz erre mit mondani.
2016. jún. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az is kérdés mennyi idős vagy...ortopéd orvosnak kellene megmutatni.
2016. jún. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kedves Kérdező,


A térdfájdalom okát, nem mindig a térdben találjuk. Lehet a derekával vagy a bokájával van gond, ezt érdemes lenne megvizsgálni. Az is lehet, hogy a guggolási technikát lehetne korrigálni és onnantól kezdve működhetne a edzés tovább.

A vitaminokkal ez esetben nem sokra megy. Némileg segíthetnek a különböző porcerősítők, de nem garancia. A kerékpározással viszont tehet a térdei "olajozottságáért" (közepes vagy enyhe ellenállást használva, legalább fél órán keresztül heti ötször).

Forduljon szakemberhez további segítségért (gyógytornászhoz vagy manuálterapeutához)!


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2016. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!