Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Önvédelmet szeretnék tanulni,...

Önvédelmet szeretnék tanulni, melyik harcművészet lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Huszonéves lány vagyok, az erőnlétem nulla, sosem sportoltam semmit. Most úgy döntöttem, hogy szeretnék önvédelmet tanulni.

Anyám aikidozott egy ideig, ő azt ajánlotta. Nekem a hapkido jobban tetszik, de olvasgattam itt is, hogy sokan nem gondolják hasznosnak.


Összességében mit ajánlotok? Több helyen felvetették, hogy a harcművészet mellett kéne tanulni küzdősportot is, pl bokszot - nekem nem fér bele az időmbe két dolgot tanulni egyszerre.

Másrészt az, hogy egyáltalán nem vagyok edzett, sőt, kifejezetten gyönge is vagyok azt hiszem, befolyásol bármit? Kéne magam edzeni valamennyire mielőtt belevágok bármibe?


Köszi a segítséget!


2016. júl. 25. 01:35
 1/2 anonim ***** válasza:
2016. júl. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 aikiboxer ***** válasza:

Az a legjobb, amelyik a közeledben van, tetszik és fogsz is járni!


Ha önvédelem a célod, erősen javaslom az Eskrimát vagy a Defendót, mindkettő nagyon jó. Valóban pár év ökölvívással kellene kezdeni amúgy.

2016. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!