Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik sport savasít be a...

Melyik sport savasít be a leggyorsabban, melyiknél a legnagyobb a légszomj?

Figyelt kérdés

Most az olimpián azt mondták,hogy ez a sport a Judo.

Régebben úgy tudtam,hogy a 400 méter az.

ennyi erővel a birkózás meg az MMA is lehetne.

Melyik terheli meg a szervezetet ebből a szempontból a legjobban?



2016. aug. 8. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Futok és cselgáncsozok (vagyis inkább kocogok és cselgáncsozok). A judotól két perc után a fülemen is levegőt akarok venni. Más az intenzitás.


Persze futni szoktam 30-40 percet, az más terhelés, sőt egy 12 perces futás is egész más, mint a szokásos 6-8 km-em...


A judoban végig nagy lángon kell égned, ott nem lehet kiengedni, mert már repülsz is. Ráadásul nem csak a lábak dolgoznak, hanem a lábak, a törzs és a kar izmai is. Valószínűleg ez az egésztestes igénybevétel az oka annak, hogy hamar fárad benne az ember.

2016. aug. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ennyi erővel lehetne a birkózás,a BJJ, a capoeira, és biztos van még olyan sport ahol egyszerre dolgozik nagyon sok izom.
2016. aug. 26. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyi lehet a titok, hogy a judo jobban "van kutatva".


A Kodokan Intézet Japánban elég komolyan foglalkozik a cselgáncs mindenféle vetületével, így a sporttal kapcsolatos tudományos kutatással is.


Egész egyszerűen szerintem erről van tudományos igényességgel végzett kutatásból származó publikált adat.

2016. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én birkózóként írok, nem célom senkinek/semelyik sportágnak a degradálása.


Ezt a felmérést én is láttam, csak pislogtam rajta, mint a szemafor. A birkózás az egyik utolsó, míg a judó az elsők között volt.


Ezzel szemben az a tapasztalatom, hogy a judó sokkal statikusabb és passzívabb, mint a birkózás. A judogi, mint "közvetítő közeg" lassítja a küzdelmet a birkózáshoz képest és valamennyire csökkenti a fizikumokok közötti különbségeket is (méret, erő, tömeg).


Ráadásul a szabadfogású birkózásban a döntött törzsű beállás miatt még a rekeszizmod sem mozog olyan szabadon, nehezebben veszed a levegőt.


Míg 2x3 perc birkózástól kivagyok nagyon, addig judónál sokkal kevésbé.

2016. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!