Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni is, meg...

Szeretnék fogyni is, meg erősödni is. Hogyan lehetne, már ha lehetséges (leírás:bocsi, lehet sok a felesleges duma. )?

Figyelt kérdés
Szép napot! 14 éves fiú vagyok aki 175 cm és 73 kg. Ez a testsúly főleg zsír, nem vagyok valami izmos és erős sem vékony. Sokáig nem voltam tisztában az edzésekkel és rosszul csináltam mindent. A nyáron elkezdtem edzeni a súlyokkal. Mostanában jöttem rá, hogy rosszul csináltam. Én úgy gondoltam, hogy az úgy jó ha 2 kg-os súlyzókkal csinálok sok gyakorlatot és így nem nagyon haladtam. Most olvastam, hogy nem nagyon ér semmit. Az étrend az úgy-ahogy rendeben volt, sok fehérjét ettem stb. Ja meg valamit rosszul csinálhattam, mert most fáj a könyököm :/. Na, az a lényeg, hogy a konditerem messze van, legalább fél óra mire odaérek. Meg még a pakolás, készülődés és a busz sem akkor megy mikor én akarom. Szóval maradna az itthoni edzés, mert biciklizni/futni nem szívesen csinálnám kint az utcán(önértékelési problémák). Én kinéztem magamnak a fegyencedzést ami nagyon tetszik, a könyvet már el is olvastam (a gyakorlatokat csak átnéztem). Viszont nem tudom, hogy attól lehet-e fogyni? Mert utána néztem a dolgoknak, és ha jól értettem, akkor nem lehet egyszerre fogyni és izmosodni is :/. Fogyáshoz otthoni kardio gyakorlatokat alkalmaznék. Ha viszont nem tudom a kettőt egyszerre alkalmazni, melyikkel kezdjek? A fogyással esetleg? Utána meg majd úgy is könnyeben megy a fegyenc?

2016. aug. 29. 14:48
 1/3 Ciril Figgis válasza:
a fegyencedzés lényege, hogy a saját súlyodat használod fel az edzéshez, és ez a 73 kg teljesen jó kezdésnek. A fogyással kapcsolatban: le fog menni a háj rólad, viszont meg fog nőni a tömeged, mivel a zsír könnyebb az izomnál. Az edzéseket érdemes végezni: reggel, mikor megérkezel a suliból, tanulás közben minden tárgy után egy 10-et lenyomni mindenből, és este csinálni. A táplálkozásnál vedd figyelembe, hogy kevesebb zsírt és szénhidrátot kellene enned. Ez magyarán azt jelenti, hogy kevesebb tésztaféle, rizs, kukorica, margarin, kövér hús. Amit ehetsz: soványhúsok(csirke, pulyka), tejtermékeke, mérsékelten kenyér, zöldségek. Vedd azt is figyelembe, hogy kb 3-4 hónapot kell edzened, hogy elkezd érezni a hatását. Pluszbe csinálhatsz lábemelés a hátizomerősítést, és menj el futni. Azt is tars észben, hogyha elkezdesz sokat mozogni, akkor sokat is kell enned, és változatosan.
2016. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. szept. 5. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen túlsúllyal nem biztos, hogy a futást kellene erőltetned az ízületeid védelme érdekében.

Talán később.

Szerintem jobb lenne a kerékpár, az emelkedőn gyaloglás, ellipszis tréner.

Heti 2-3 alkalommal, 50-60 percben.

2016. szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!