Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A sok sport árthat valamit...

A sok sport árthat valamit ennyi idősen? (lent)

Figyelt kérdés

14 éves vagyok 171cm/ 78Kg


Tehát így néz ki az "napirendem":


Hétfő: Kondi

Kedd: Aikido

Szerda: Kondi

Csütörtök: korán reggel Aikido(egy órás) utána meg Ju- Jitsu

Péntek: Aikido

Szombat: Pihenőnap

Vasárnap: Ju-Jitsu



Kérdésem, az lenne, hogy ennyi idősen lehet-e ettől valami bajom.


Kort írjatok, és magyarázatot is kérek szépen!



Előre is köszönöm!


2010. ápr. 25. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez mióta?

Nekem úgy egy éve van heti öt edzésem, de általában igénylem azt a két pihenőnapot.

2010. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bajod nem lesz kivéve azt hogy pihenésre is szükség van. Bodybuilderek pl. nem szoktak naponta gyúrni, ha mégis akkor váltogatják a dolgoztatott izomcsoportokat. A kevés edzés és a túledzés is okozhat leépülést. Bár ha már régóta sportolsz rendszeresen és fokozatosan gyűlt össze ennyi egy hétre (vagyis nem ez az első heted) és megvan a napi 8 óra alvás akkor beleférhet. Mondjuk függ attól is mennyire kemények és hosszúak ezek az edzések.
2010. ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát fokozatosan épült be, gondollhatod, valamelyik piszok kemény valamelyik kevésbé, mint például az Aikido ami úgye a lágyság művészete, de azért sokszor ott is kiköpik egyketten a tüdöjüket, nem mondom, hogy kevés kalóriát igénylő sport. A 8 óra megvan van amikor 10 óra is! Egyébként azért akarom mindegyiket csinálni, mert szép eredményeket érek el mindegyikből és nagyon jól fejlődök, és hát azért nem egy utolsó szempont az se, hogy 18-19 évesen 1 Danos mester lehetek mindegyikből. Ha meg majd nagyon nem bírom (mert mégcsak három hónapja csinálom ezt így huzamossan) Akkor otthagyom a Kondit, mert alakom már most is van gondolhatjátok. De kíváncsi vagyok még a véleményekre...:-)
2010. ápr. 25. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

mivel egy pihenőnapod van szerintem nem gázos, nézd az enyémet:


Hétfő: Úszás (1,5 óra)

Kedd: Kerékpár, futás (1-1 óra)

Szerda Úszás (1,5 óra), futás (1 óra)

Csütörtök: Kerékpár, futás (1-1 óra)

Péntek: Úszás (1,5 óra)

Szombat: Kerékpár (2 óra)

Vasárnap Futás (2 óra) kerékpár (1 óra)


Egyelőre nincs túledzettségi tünetem, kb 1 éve megy így, viszont sokat fogytam. (szeptember triatlon VB itthon)


33/F

2010. ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én amatőr szinten versenyszerűen testpatek,amikor készülök az így néz ki:


reggel éhgyomorra 1 óra szobabicaj délután 1,5 órás sulyzós edzés este szobabicaj

ez mindennap így van,van mikor a bicaj helyett gyaloglás/kocogás megy

2 nap van,mikor pihenek akkor nincs sulyzós edzés,de aerob akkor is van


a túledzettég a táplálkozástól is hatalmas mértékben függ

[link]

2010. ápr. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!