Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egész életemben nagyon rossz...

Egész életemben nagyon rossz volt az állóképességem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Most vagyok 22 (L). Egészen alsós korom óta borzasztó az állóképességem, sima tornaórákon is annyira hamar elfáradtam, hogy pár perc után már képtelen voltam együtt csinálni a gyakorlatokat a többiekkel. Ez csak egyre rosszabb lett, ahogy idősebb lettem, gimiben minden tornaórát 1 kmes futással indítottunk, de én már 100m után úgy éreztem, hogy meghalok, szó szerint nem kaptam levegőt, szúrt az oldalam stb. Rendszeresen próbálkoztam ettől függetlenül és nem lógtam el az órákat, de minden mérésen borzasztó eredményeim voltak. Külön soha nem sportoltam, de egyik barátnőm se sportolt külön az iskola mellett és nekik mégsem volt soha problémájuk ezzel.

Soha nem voltam és most sem vagyok túlsúlyos, de szeretnék elkezdeni mozogni, hogy kicsit fittebb legyek, de nem tudom, mit csináljak. Próbáltam megint elkezdeni futni, de szó szerint 100m után már úgy érzem, hogy meghalok, percekre meg kell állnom, mert alig kapok levegőt, majdnem elájulok stb. és ez semmit sem javult egy hónapja (minden nap próbálkozom vele). Nem értem, hogy ez mitől van és mivel javíthatnám az állóképességemet... Ötletek?


2016. nov. 3. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A légzésed jó? Nekem azzal van a legnagyobb bajom. Jól veszed a levegőt?
2016. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs min csodálkozni, ugyanis, ha olyan fajta vagy, akkor nem fog jól menni és a tesi órák ezen nem segítenek. Menj ki futni, mondjuk 1 kilométert. Ha nem bírod megállsz, de csinálj végig egy kilométert. Persze próbálj egyre kevesebbet megállni és végigfutni. Ha jól megy, növeld a távot. De az is lehet, hogy nem jól csinálod, távolról ezt igen nehéz így megmondani. Lehet kéne melléd egy edző. Orvosilag minden oké amúgy? Ha ennyire rossz az állóképességed, akkor menj el és vizsgáltasd ki magad. Intenzív sport megkezdése előtt amúgy sem árt az orvosi vélemény kikérése.

Nekem se volt jó állóképességem a középiskolában, átlagon aluli, talán egy kicsit jobb a helyzet, mint nálad. De én se vagyok jó futó, stb. Jártam harcművészetre, ott is mindig végigcsináltam becsülettel az edzést, de mindig ugyanúgy kifulladtam a végére, és kiizzadtam 2 liter vizet. Most elkezdtem futni egy hónapja, jelenleg 4200 métert futok és gyorsabb, erősebb vagyok, mint előtte. 30 perc alatt megvan, de korábban 3000 méter volt 30 perc. Szóval fejlődöm, de még így is lassúnak számítok. Tehát ne add fel, csinálni kell tovább, ne vegye el a kedved. Néha ha azt érzed át kell lépni holtpontot. Sokszor érzem, hogy na most vége, de még megyek és betudom fejezni. De hangsúlyozom, hogy csak akkor terheld magad, ha rendben vagy egészségügyileg.

2016. nov. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha nincsen testi bajod,akkor mentálisan vagy olyan gyenge,hogy feladod amint komfort zónán kívül esel.

ez egy rossz beidegződés.

adott távot jelölj ki,a végén írd fel az időt és minden alkalommal próbálj benne javulni pár mp-t.

2016. nov. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kondíciót lehet építeni könnyen, de rá kell szánni az időt, és erre az iskolai tornaórákvnem alkalmasak. A legjobb valamilyen állóképességi sportba vágni, mint a hosszabb távú futás, úszás, kerékpározás. Ha futással szimpatizálsz, akkor írj, adok szívesen pár tippet, hogy használjon is
2016. nov. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!