Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért vagyok rossz futásban...

Miért vagyok rossz futásban és miért gyenge az állóképességem?

Figyelt kérdés

Nos, nyilván összefügg a kettő. Régen elég kövér voltam, akkor úgy 10-20 méter is gondokat okozott, előtte viszont jó futó voltam. Utána mentem középiskolába, már soványan, mert lefogytam és picit jobban ment a futás. De még mindig nem megy azóta sem úgy igazából. 1500 méter gondot jelent konkrétan, guggolni se bírok, mert kifulladok. Az az igazság, hogy rámegyek a futópadra, ott bírom, de kint terepen egész más. Nyáron már belejöttem 1500 méter 10 perc alatt meglett kardió címén, de utána jött egy kis kihagyás és ott vagyok, hogy 1500-200 méter az 20-25 perc, ami borzalmas. Az erőmmel nincs baj, nagy súlyokkal dolgozok, de guggolásnál kifulladok és úgy semmilyen szinten nincs állóképességem. Elméleti szinten tudom mit kéne csinálni, de az Istennek nem fejlődöm. Bezzeg aki 50 kiló, az úgy leteker kétezer métert, hogy azt se tudom hol áll a fejem. Van egy haverom aki cigizik, füstöl, mint a gyárkémény, de semmi baja, olyan, mint egy nyúl. Mondanom sem kell ugye, hogy tök sovány. Valahogy úgy érzem, hogy ez el lett szúrva, amikor olyan 11 éves voltam és hájas. Utána hiába fogytam vissza, leugrott az állóképességem. Előtte 10 évesen jobban futottam, mint most 18 évesen. Talán azért, mert amikor csak lehetett fociztam. A másik, hogy rémesen monoton. Jobb egy labdát kergetni, csak már nincs kivel, mert elkoptak a haverok. Gondolkoztam, hogy kettlebellezek vagy valami, de akkor meg abban leszek jó és nem a futásban. Már a súlyzózásban is kezd akadályozni, mert elfáradok, kapkodom a levegőt. Mellesleg ha le kellene állni valakivel bunyózni kifáradnék kb. fél perc alatt. Pedig jártam küzdősportra 3 évet, de egy tapodtat nem fejlődött az állóképességem. Az edzést azt végigcsináltam úgy-ahogy, közben lefolyt róla 5 liter víz, edzés közben állandóan nyakaltam a vizet, mert patakokban ömlött rólam. Nagyjából így végighúztam, de futni akkor se tudtam jobban és akkor is kifulladtam mindenütt, ahol kellett volna az állóképesség.

Esetleg van valami táplálékkiegészítő ami segíthet egy kicsit?



2016. márc. 25. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Kardiózni kell és kész, gyenge az érrendszered. Ha másfajta mozgásformát csinálsz, attól is fejlődik az érrendszer, a futást is jobban bírod. Írok példát: 21 éves koromig folyamatosan túlsúlyt cipeltem magamon 20-40kg között, változott, egy éve vagyok normál/sovány testalkatú, csak kondiztam és nagyon sokat bicikliztem, egész komoly tempóba és mennyiségbe. Kíváncsiságból megnéztem, mennyit tudok futni, kb 50 perc alatt futottam elsőre 10km-t, és még csak megerőltetőnek se éreztem annyira, egy pár kilóméter meg tuti ment volna. Szóval hajrá, ideje kardiózni/aerobozni.
2016. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt ne felejtsd el, hogy az izom is túlsúly ha futásról van szó. Az állóképességed a könnyebb testsúlyodhoz van igazodva. Idő míg megszokja a szíved meg a tüdőd az úly súlyod. Tarts ki, folytasd a futást is, hidd el az állóképességed leköveti majd.
2016. márc. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Új*
2016. márc. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké, csinálom azért. Már egy év futok kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Sajnos a betegség néha közbeszól.
2016. márc. 26. 09:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt vagyok ismét. 2016 nyarán elfoglalt voltam, nem sokat foglalkoztam edzéssel, el is utaztam. Szeptember végén nekiálltam futni, ami február első hetéig tartott. Sikerült 7,5-8 kilométerig eljutni ez idő alatt. Kb. onnan indultam, hogy 2000 méter 25 perc volt. Az elején 5-6 Km/h-val, ha mentem talán... Aztán már bírtam 10 km/h-val menni. Az utolsó időszakban mértem futópadon, volt rá lehetőség. A nagy mínuszokban ugyanis bekényszerültem az edzőterembe. De nem bírtam agyilag a futópados futást...Szóval már megint visszaestem, de nem annyira. 2000 métert lekocogok még mindig 10-12 perc alatt. Ha erőlködnék talán 3000-4000 métert lebírnék futni.

Összességében a futás nem az én sportom, de valamit tudtam benne fejlődni.

2017. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!