Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 15 éves vagyok, és 169 cm....

15 éves vagyok, és 169 cm. Van rá esély, hogy a nyáron megnövök? Érdemes elkezdenem súlyzózni?

Figyelt kérdés
Szerettem volna előző nyáron is, de sajnos akkor csak keveset nőttem. Az osztálytársaim között van aki fiatalabb nálam, és vagy 185 cm, és ez enyhén zavaró:S És szeretném, hogyha szép kidolgozott testem lenne, de hogyha ez most a növekedésem kárára menne akkor inkább nem. Amúgy már egy ideje súlyzózgatok.
2010. ápr. 30. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

na én 18/f vagyok é 166cm

én is 14éves koromtól kezdtem el edzegetni, nem tudom , hogy emiatt- vagy a genetika miatt álltam meg a növésben, de 13éves korom óta ekkora vagyok és már nem is fogok nőni..

2010. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az edzés, és a túlzott sport lassitják a növekedést. A legjobb ha ezen a nyáron sokat aludnál mert a nyugodt és mély alvás alatt termelődik a növekedési hormon a hipofizisben.
2010. ápr. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, főleg genetikai a növekedés, amelyet néhány centivel életmód tud befolyásolni.


Pl a súlyzós edzések kifejezetten ellene dolgoznak, de ha genetikailag dekódolva vagy egy 175 cm magasságra, akkor mondjuk a súlyzozól leszel 172, ha úszol akkor 177, na minimális eltérés.


(nekem könnyű 192 (úszás))

2010. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!