Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fenntarható ez a mértékű...

Fenntarható ez a mértékű fogyás vagy csak kezdeti siker? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Pár részlet (nem tudom, mi mennyire fontos): 182 centi, 23 éves fiú vagyok. Elsős vagy másodikos koromban jártam úszni, sporttagozatos voltam, a tesiórákat sose hagytam ki. 14-től 17 éves koromig heti kétszer jártam úszóedzésre, utána 2 évig edzőterembe (kaptam edzéstervet is, plusz futottam). Ekkor fogytam 94 kilóról 87-re. Ezután nem csináltam semmit, csak híztam. :D Azt hozzáteszem, hogy mindig is nagydarab voltam (nem kövér, bár felesleg volt rajtam), valamint sokat nem kellett tennem azért, hogy erős legyek. Értem ez alatt, hogy az edzőteremben is nagyobb súlyokkal kezdtem az átlagnál. Talán a genetikám ilyen, én mindenesetre örülök neki. :D Bő két hónapja megelégeltem a dolgot és elkezdtem futni és úszni. Az első egy, másfél hónapban felváltva nyomtam (3x futás - 2x úszás, következő héten 3x úszás - 2x futás), viszont változtattam, mert úszni csak 6 után lehet menni (délelőttönként dolgozom). Úgyhogy most heti 3x futok és hétvégente úszok, azonban nem mindig jön össze, hogy mindkét nap tudjak menni.


No, és a lényeg: 107,8 kiló voltam, amikor elkezdtem, most (nagyjából 8-9 héttel később) 102,8 vagyok. A futás 400 méteres pályán csinálom, 1600 méterrel kezdtem (4kör), most 2800-nál tartok (7kör), megállás nélkül. kéthetente próbálom emelni egy körrel a távot. Úszásnál 48 hosszal kezdtem (1500 méter, itt 33 méteres egy hossz), most 2000 métert úszom (60 hossz). Ezt is emelném, viszont ugye kevesebbet járok, ezért lassabban megy. 3 úszásnemet váltogatok 2 hosszonként: gyors-hát-mell. Ja, és biciklivel járok dolgozni, ami nagyjából 2x 10 perc naponta.


Szóval, folytatódhat a fogyásom vagy csak a vizet hajtottam ki magamból? Figyelek a táplálkozásomra is, már amennyire lehet. Több zöldséget, gyümölcsöt eszem, a régi adagjaimnál kevesebbet szedek, valamint édességet is csak kb. hetente egyszer eszek (szelet csoki pl), szerencsére nem is kívánom annyira. A válaszokat előre is köszi, az esetleges elírásokért, szóismétlésekért bocsi. :)



2016. dec. 5. 18:18
 1/2 anonim válasza:
Szia! A vizet így nem tudod magadból kihajtani, azt csak speciális diétával, vagy kívülről bevitt hatóanyagokkal lehet. A fogyásod üteme a leírtak szerint jó, idővel be fog lassulni. Az, hogy ennyit mozogsz nagyon jó, viszont esetedben a táplálkozás lesz a leglényegesebb, és itt kell a lehető legpontosabbnak lenned. Pl. a body.builder weboldalon számos cikket találsz a fogyásról, ezeket tudom ajánlani. Étrend nélkül nem úszod meg, de nem akkora ördöngösség és nem kell napról napra, csak mondjuk hetente, kéthetente, vagy amikor stagnál a súlyod aktualizálni. Sokan ettől megijednek, de tegyél egy próbát. Annyit várj el a fogyásodtól, mint amennyit az étkezésedbe beleteszel. Edzésbe behoznám a súlyzós edzést is, kifejezetten hatékonyan segíti a fogyást. Cikket erről is találsz a fentebbi weboldalon.
2016. dec. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Utánaolvasok a dolgoknak. :)
2016. dec. 6. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!