Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi szintű guggolás (pl.30...

Napi szintű guggolás (pl.30 napos kihívás) elég a feszes comb/popsi eléréséhez?

Figyelt kérdés

Gondolom a válasz úgyis a nem lesz, de gondoltam megkérdezem. A szitu az, hogy vékonyka vagyok, arányos testalkattal de olyan petyhüdt a combom, meg a fenekem és feszesíteni szeretnék rajta, viszont kicsi hely áll rendelkezésemre. Kicsi a szobám, szóval az ide-oda ugrálgatások nem férnek bele, de a guggolás, fekvő támasz tartás ezek még igen. Ja és súlyzóm sincs, csak 1-1 kg csuklóra/bokára csatolható súlyom.

Edzőteremre nincs pénzem.

Segítséget előre is köszönöm!



2016. dec. 6. 19:18
 1/5 anonim válasza:
59%
Guggolás elég jó gyakorlat erre. Akárki bármit mond nem kell hozzá konditerem meg súlyok. Viszont helyes testtartás fontos és hogy ne csináld túl gyorsan, maradj lent egy másodpercet. Viszont amire vigyázz hogy naponta nem szabad. Kell az izomnak a regenerálódás. Kezdj három naponta aztán terj át két napos ciklusra. Sorozatban gondolkodj. Ahányat meg tudsz csinálni azt mondjuk négyszer. Az eredmény látható lesz majd bár egy hónap azért korai lenne.
2016. dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Példaként írtam azt a kihívást és ha bejönne ismételném, persze abban is vannak napi szünetek. Köszi a válaszod, megy a zöld kéz! :)
2016. dec. 6. 19:36
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért lenne jó sűrűbben mert nagyon szeretem az édességet, főleg így karácsony közeledtével... :)

Bár tény napi szinten sétálok is 1 km +-okat.

2016. dec. 6. 19:38
 4/5 Szergej55 ***** válasza:
44%
Sajnos ha nem edzel súllyal, nem nagyon lesz észlelhető változás, ez még férfiként sem úgy megy, hogy 3 nap alatt Schwarzeneggerré válunk, hát képzeld el ezt még úgy, hogy a te tesztoszteronszinted a miénk töredéke.
2016. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

A guggolás a legjobb módszer a comb, fenék erősítéséhez.(még a vádlid is dolgozik ha az lábujjaidat befeszíted)


Én azt ajánlom, hogy progressziót csinálj és azon haladva végig sajátítsd el az egylábas guggolást.Próbálj egy ismétlésszámot kitűzni, elérni.Koncentrálj az ismétlésre ha nem az idegrendszeredet szeretnéd edzeni hanem az izmokat.Nincs szükséged egyáltalán semmire súlyra(az izmok vagy megfeszülnek vagy nem.Nem tudják hogy a testedet vagy külső súlyt használsz ellenállásnak.)Mindig teljes mozgástartományba dolgoztasd meg a tested.(ez alatt azt értem, hogy próbálj meg a gyakorlatok során legmélyebbre menni, eltúlzott mozdulatok nélkül.)


Progresszió: https://www.youtube.com/watch?v=1-Yuq9pD7JY


UI.: Ne félj enni, nem fog ártani.:)

2016. dec. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!