Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Helyes-e a szálkásító diétám?

Alucard31 kérdése:

Helyes-e a szálkásító diétám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szálkásító diétám utolsó periódusánál járok; magasságom 170 cm, jelenlegi súlyom 61 kg, testzsírszázalékom kb. 12% körül mozog (a célom 8-10%). A következő tanácsok alapján állítottam össze az étrendemet: [link] Ez az én esetemben annyit jelent, hogy naponta 1200-1300 kalória körül fogyasztok; ez kb. 2,5 gxtskg fehérjét, 1-1,5 gxtskg szénhidrátot, valamint 23-28%-ban zsírokat tesz ki. Ennek alapján vesztettem is a súlyomból kb. heti fél kilót egészen eddig a pontig, mégpedig nem izomból, hanem úgy tűnik, zsírból. (Ismerőseim szerint jelentősen módosult a testzsírszázalék-arányom az izom javára, a hasamon a legfelső kockák már látszanak. Alapvetően erőedzést és saját testsúlyos edzést végzek, ezek alapján úgy tűnik, hogy sikerrel.)

A kérdés annak alapján vetődött fel bennem, hogy az elmúlt másfél hétben kicsit betegeskedtem. Szerintetek betudható-e ez az alacsony kalória- és szénhidrátbevitelnek? (Ami egyébként bevált és az anyagcserémet, alacsony testsúlyomat tekintve nagyon rossz lehet.) Vagy minden rendben, és ez amúgyis becsúszik mindenkinél a téli hónapokban? Rontja-e a gyógyulási folyamatomat, ha ehhez tartom magam a betegség ideje alatt?



2016. dec. 6. 19:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz NEM lehet, ezt akartam írni. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!
2016. dec. 6. 19:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehetséges a megbetegedés ha nem viszel be megfelelő menyiségű vitamint így a szervezet fogékonyabb lehet az ilyesmire főleg így télen.


Egyébként mire lejutsz 8-10%-ra leszel vagy 55-56kg, ez rohadt kevés és soványnak fogsz tünni mivel nincs rajtad így sem elég izom.

2016. dec. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A magam részéről az 59 kg-ot tűztem ki célnak, akárhány százalék lesz akkorra a testzsírom - onnantól tömegelek, mert tény és való, nem vagyok egy izompacsirta. Viszont minél alacsonyabb testzsír-százalékkal kezdesz, annál tovább tömegelhetsz, ha okosan csinálod - ezzel a logikával álltam neki a dolognak.
2016. dec. 9. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!