Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aggódom egy barátnőmért?

Aggódom egy barátnőmért?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki elkezdett sportolni. Eddig is sportolt (Ritmikus sportgimnasztika), ezt még mindig folytatja, de közben elkezdett még edzeni. Minden nap edz az RSG-n kívül, otthon, súlyokkal, napi 40-60 percet lenyom keményen, tele van energiával. Viszont szerintem nagyon keveset eszik. Napi 1550 kalóriát szokott enni körülbelül vagy kevesebbet, mert valami kalóriaszámoló alkalmazás ezt írta neki. A múltkor a menzán megettünk mindketten egy hamburgert (nem volt telenyomva majonézzel, meg semmi ilyesmi,csak egy zsömle, közte két hamburgeres husi, mellé egy kevés sültkrumpli) és olyan bűntudata volt, nekem magyarázta, hogy emiatt otthon "vezekelnie" kell, ami azt jelenti nála, hogy még többet eddz, és alig eszik valamit,ami többnyire túró. Szerintem ez nem normális. Fontos még tudni róla, hogy akkor kezdődött ez el nála, amikor vett a biotechben rengeteg fehérjeport, meg valami kapszulát, amitől felpörög, meg aktív lesz, meg ilyesmik, ezt kell szednie naponta 2-3x. Szerintem ezek hatására bírja ennyire az edzést, nem önerőből. Azt kell még tudni, hogy alapból is izmos lány volt, vastagabb csontozattal. Fogyott körülbelül egy hónap alatt 3 kg-ot. 168 cm/62 kg lehet körülbelül. 17 éves. Én aggódom érte, hogy ez normális-e. Hogy ennyit edz, meg ennyit eszik ez a pirula hatására. Én is odafigyelek a kajára, én is edzek rendszeresen (úszom), meg iszom néha fehérjeturmixot is, de nem tudom eldönteni, hogy az, amit a barátnőm csinál mennyire egészséges és lesz-e belőle valami baja. Szerintetek? Megpróbáljam leállítani, vagy hagyjam?

2016. dec. 17. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
52-55 kiló körül kérdezz rá.
2016. dec. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyilván nem szabad túlzásba vinni az edzést, mert megsérülhet, túledzéshez vezet. Viszont nem hiszem, hogy otthoni súlyzós edzéssel ez a veszély fenyegetné, de figyelj rá, ha továbbra is fogy, jelezd neki, hogy aggódsz érte.
2016. dec. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A bajok ott kezdődnek, hogy leírásból ítélve fingja sincs, hogy mit csinál.
2016. dec. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!