Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kezdjem újra? Olyan...

Hogy kezdjem újra? Olyan írjon aki ért a Parkour-hoz

Figyelt kérdés

3 hétig futottam és kb az óta Parkouroztam is(Meg tetszett a "sport" és hát ott van minden), Jött egy megfázás, 39 és fél fokos lázzal, elmentem orvoshoz és valamit sípolt a tüdőm (de az lényegtelen) meg a térdem meghúzódott és az is baj volt! Azt nem mondtam az orvosnak hogy mitől de én tudtam! Parkourozáskor bemelegítés nélkül le ugrottam 3 méterről gurulás nélkül és így jártam! Most tudom hogy az baj hogy mindjárt keményen kezdtem kicsit túlsúlyosan és nem nagy kondícióval de most hogy bírnám ujra kezdeni hogy ne legyen ujra ilyen baj hogy lábhúzódás vagy akármi?

Le kellene fogynom egy kicsit gondolom 184cm 93-4 kiló akkor 10kg-t le kellene adnom! És erősödnöm! És az ugrálásokat és mindent ami bele tartozik akkor hogy csináljam? El kezdek futni hogy erősödjön a lábam és akkor milyen edzéstervféleséget csináljak hogy alaptól csináljam és erősödjek a pk-hoz?


2010. máj. 6. 00:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocs hogy értelmetlen meg hülyeség de így sikerült és örülnék ha tudnám!
2010. máj. 6. 00:09
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

itt elsőként az "Alapok" és a "Hogyan kezdj el parkourozni" részleget ajánlom elolvasnod :D


elsőként kíméld a térded. csak olyan dolgokat csinálj, ami nem terheli meg túlságosan.

a hangsúly a FOKOZATOSSÁGON van. nyugodtan elkezdhetsz futni, először amennyit bírsz majd mindig egy kicsit többet. így az állóképességed is javul. :D a kondíció tényleg elengedhetetlen, szóval mehetnek a fekvők/hasprések/húzódzkodások stb. :D

ezzel egy időben gyakorolhatod a precisionokat, egyszerűbb vaultokat, a rollt stb. a lényeg hogy fokozatosan, a saját tempódban fejlődj.


röviden ennyi lenne szerintem, többit majd megtalálod fent a linkben =)


és mindig melegíts be!!

2010. máj. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát az van hogy Kondim az olyan hogy 3-4 km semmo gondot nem jelent bár van hogy a kedvemtől függ! A roll-t és olyan nagyon kezdő vaultot naggyából tudok! Ezeket gyakorlom! Szóval már elég szépen haladtam amikor ez a térdes sérülés jött! Kösz a választ! Szépen el magyaráztad! Ahhoz fogom magam tartani! ;)

Jöhet még válasz akinek van véleménye!

2010. máj. 6. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!