Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hízni fogok? Eddig 1000-1100...

Hízni fogok? Eddig 1000-1100 kalória között ettem, de rájöttem, hogy ez kevés eléggé, és szeretnék 1300-1400 kalória között enni, de félek, hogyha ennyit elkezdek enni folyamatosan, akkor visszahizok.

Figyelt kérdés
. Szóval most mit csináljak?

2017. jan. 30. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyél.
2017. jan. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ez nagyon kevés, még nem vagy 2 dimenziós? :D


Viccet félre téve, nyugodtan ehetnél 2000 kcal-t is, persze ha közben rendszeresen sportolsz. Az emberek átlagosan napi 2500-3000 kcalt visznek be a szervezetbe (bár ez sok mindentől függ, életkor, testtömeg, magasság, de nagyjából ennyi.)

2017. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2500, pláne 3000 kcal mellett az emberek zöme azért többé-kevésbé gyorsasn hízik, előző.

A kérdező ráadásul jó eséllyel belassította az anyagcséjét, plusz nem hiszem, hogy izmos, aktív ember lenne...


Kérdező, igenis egyél 1300-1400 kcalt, majd lehetőlweg töübbet, mert ez nagyon kevés étel. De majd látod, hogy mi történik a súlyoddal s hogyan érzed magad. Eleve furcsa számomra, hogy miért nem üvölt a tested tápanyagért, miközben koplal, persze tudom, hogy van, aki jól bírja az éhezést. Inkább fokozatosabban emeld a kalóriabevitelt, hogy az anyagcserédnek legyen ideje visszagyorsulni, illetve ne legyen megterhelő a hirtelen sokkal több étel.

Mozogni sem árt, az is jót tesz az anyagcserének, no meg az egészséghez is hozzátartozik. Amúgyis a sport kategóriában vagyunk...

2017. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha kettő hetente növelem a kalóriabevitelemet 100-al, akkor hízni fogok bármennyit is vagy nem?
2017. febr. 1. 18:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, s nem is feltétlenül ennyire fokozatosra gondoltam. Hanem hogy ne vidd fel 2000-re hirtelen, akkor sem, ha mondjuk az adataid alapján az szimpatikus mennyiség. Fogalmam sincs, nem tudok rólad semmit.


S mi történt eddig? Ha gyorsan fogytál 1000 kcallal, akkor rendesebben kell megemelni, hogy ne fogyj, mintha annyira kicsi vagy s úgy belassult az anyagcseréd, hogy észrevehetetlenül lassan fogytál ennyivel (az kizárt, hogy ne fogyj így, legalábbis extrém meglepő. csínján bánok a kizárt szóval, ha emberek súlytartásáról van szó).


S 100 kcal nagyon pici. Minimum 10 hét kellene egy kiló hízáshoz, ha 100 kcal a TÖBBLET. Nem az, amennyivel többet eszel, mint eddig, hanem a kalóriatöbblet.


Ja, a súlyodat nehogy mérd az elején. Elég baj az, hogy félsz. Igazából a kalóriaszámolás se jó, de megértem, hogy nélküle bajban lennél s talán még kevésbé mernél enni.

Azért ne mérj súlyt, mert simán feljöhet 1-2-3 kiló anélkül, hogy hízást jelentene. Inkább az eddig passzos ruháidra figyelj, azok sem teljesen megbízhatóak, de valamivel jobban azok. Nem fogsz hirtelen meghízni, hacsak nem kezdesz SOKEZER kcalt enni mindennap, de még akkor sem biztos. Időben észreveszed, ha elkezdesz hízni.


Írtam már korábban, hogy mozogj? Több evés, több mozgás, ez a módja annak, hogy a bizonyára lelassult anyagcseréd rendbejöjjön.

2017. febr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mitől jöhetne fel pár kiló? Ezt nem értem. Most igen sportolok, de pár hónap múlva, ha majd abbahagyom ( ha esetleg úgy adódik, lusta vagyok) akkor se jöhet majd fel rám kiló?
2017. febr. 1. 19:00
 7/7 anonim válasza:
Elösször is nem ártana tudni hámy éves vagy? Fiú vagy lány vagy? Milyen fizikai tevékenységet végzel egy nap:D ezek nélkül hülye aki bármit is tanácsol....de el kell ismerni az 1000 kcal tényleg kevés:D
2017. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!