Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fekvőtámasz mennyire hatásos?

Fekvőtámasz mennyire hatásos?

Figyelt kérdés

Barátnőm megvan elégedve a testemmel de azt mondta gyúrhatnék egy kicsit ha akarok... hát én akarnék is de sokat dolgozok így ritkán jutok el terembe.


Az volna a kérdésem hogy sima fekvőtámasz mennyire hatásos hát, váll izmokra?

Mondjuk ha minden nap teljes kimerülésig csinálom az jó?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2010. máj. 11. 05:17
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Nézd, a tévé nézésnél jobb, de nyilván nem helyettesiti a konditermet. Ha majdnem ugyanannyit érne, senki nem költene havi 15.000-eket a semmi helyett. + a táplálkozás szintén ilyen, normális étkezés mellett nem nagyon fejlődsz, fehérjepor is alap dolog, és az is borsos.


Szóval ha a normális, heti 3 x 1.5 óra kőkemény edzést + havi 25.000 ft-ot akarod megspórolni egy 10 perces ingyenes fekvőtámasszal, érzed mekkora különbség lesz az eredményben is.

2010. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előttem szólónak full igaza van. Ez így van.

A fekvőtámasz egyébként a leghatásosabb edzésforma mert szinte minden felsőtestizmot mozgósít, olyasmi mint konditeremben a fekvenyomás.

Én ajánlom ezt:

[link]


Meg lehet csinálni, és csak minden másnap kell, de érezni fogod a hatását.

2010. máj. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

08.43 a fekvőtámasz mell-tricepsz-váll... ennyi... A hátat, a bicepszet, az alkart, sőt ha kukacoskodni akarok, akkor a mell alsó és felső részét, a tricepsz első és oldalsó fejét, illetve a váll hátsó fejét sem dolgoztatja meg. A fekvőtámasz és a fekvenyomás is nyomó gyakrolat, hátra eleve húzó gyakorlatok kellenek, tehát pont az ellenkezője.. Ha valami tricepszre megy, akkor bicepszre már eleve nem mehet, mert vagy az egyik irányba van terhelés, vagy a másikba... Mindegy, a lényeg, hogy a fekvőtámasz édeskevés. Fejlődni tőle annyit lehet, hogy ha valaki nagyon átlag alatti kondival és izomzattal rendelkezik, akkor feljöhet átlagosra... De ki akar átlagos lenni? Főleg amilyen az átlag... :S


Edző

2010. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Akkor gondolom teljesen hülyeségből csinálom a napi fekvőtámaszaim, húzóckodásaim, stb... tényleg nagyon fas_zság, 2 hónap után már tudtam erőkézenállni. Az ilyen edzésekben (természetesen nem csak a puszta fekvőtámaszozásra gondolok) van az igazi erő. És legalább az állóképességed is megmarad vagy jobb lesz. (mert én mellette futok is) Én nem divatból csinálom, hogy most 60as karom legyen, hanem azért, hogy erős legyek. 25x felbírom magam húzni húzóckodón, 50 fekvőtámaszt simán lenyomok, szerintem nem is kell többet mondani.


Az első hozzászólóhoz:

Hát aki úgy csinálja azzal csak az a baj, hogy egy idő után lefut 1 km-t és úgy liheg mint a kutya fas_za. Nem lesz állóképessége. Az izmai nem szálkás erővel vannak teli, hanem felfújt izomtömegnövelő sz_rral. nekem ez a véleményem, lehet oltogatni.

2010. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

13:51-es én sem vagyok a testépítés híve, de te is jó nagy baromságokat hordasz össze:D szálkás erő... az milyen? Mellesleg ennyi húzódzkodást és fekvőt bármelyik komolyabb testépítő simán lenyom. Mellesleg futnak is.

A te edzésed annyiban különbözik az övükétől, hogy jóval kevesebb.

a hagyományos testépítéstől nem leszel igazán erős, persze egy átlag embernél erősebb leszel, nagy izmaid is lesznek, de ez főként szarkomer hypertrofia, szóval azokat a sejteket növeled meg főként, amik összehúzódásra nem képesek, hanem inkább anyagcserét hajtanak végre. A vállra és törzsre nem mennek rá elég keményen, pedig az álló erőt/igazi erőt ezek adják(meg a lábak) és nem a fekvenyomás. Ha valamit rosszul mondtam volna, javítsatok.

2010. máj. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

Én itthon edzek fél éve, húzódzkodás, kézisúly, fekvő-felülés, lábemelés és haskerék amim van. Ehhez képest egyre többen kérdezik, hogy gyúrok-e, mert annyira megizmosodtam...

(Egyébként étkezés terén maximálisan igazat adok a gyúrósoknak, elég fehérje és szénhidrát nélkül nem sokat fejlődtem volna!)

Még egy fekvepadot szerválok, és nem lesz szükségem konditeremre! Igaz nem fogok úgy kinézni, mint egy testépítő, de ki akar?

2010. máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

14:35:

Pont, hogy a komolyabb testépítők aligha futnak, mivel az izomtömegnövelés és a futás nem megy egyszerre. Ha meg nem érted a soraim, akkor ratyi a szövegértésed, nem tudok rá mást mondani... Nagytöbbségben a testépítők aligha tudnak húzóckodni, mert nagyon gyorsan kifáradnak az izmaik mert csak esztétikára mentek és állóképességre nem. Vagy csak mert szimplán nem nyújtottak eleget, így pl kötelet se tudnak mászni csak kézzel.

2010. máj. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Állóképességről annyit, hogy szeptemberben megyek a Görögországi maratoni futásra, októberben a Bécs-Budapest távra... Az, hogy a hosszútávfutáson kivül heti 3x elmegyek edzeni 2 órákat izomtömegnövelésre, nem kizáró ok, sőt..

Kedves kötekedő, ha egyszer tényleg rendesen futottál volna, éreznéd, hogy bizony a futás a felsőtestet is jó alaposan átmozgatja (ergo minél erősebb-szálkásabb a felsőtested, annál jobban fog menni a futás is.. persze a lábak nagyobb súllyal esnek latba, de semmiképpen nem hátrány a kondizás, sőt..)

2010. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4:20-as már hogyne futnának? Arnold Schwarzenegger is futott rendszeresen meg úszott, le is van írva a testépítős könyvébe, hogy serkenti az izomnövekedést(persze mértékkel).

A testépítőket sem lehet egy kategóriába besorolni, hogy mindegyik buta és nulla az állóképességük..tágítsd egy kicsit a látóköröd mert ez fáj

2010. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
16.20 tényleg hülyeségeket írsz... Rengeteg versenyző testépítővel edzettem már, és mindegyik tud húzódzkodni 20-30-40-et... Kötélmászás is bakfitty.
2010. máj. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!