Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha csak 100% Whey Protein-t...

Balazs00xx kérdése:

Ha csak 100% Whey Protein-t eszünk ( fehérje készítmény lényegében) fogyaszt? Az edzés és a kondi mellett?

Figyelt kérdés

gondolom többet ér mindta nap mint nap 5 tál zsíros kaját megenném ,szóval ha pl egy hónapig csak a poron és tojáson , csirkemellen élnék?!? fogynék , és izom jönne fel?

Normálisan edzem , és étkezem még mielött belekötnétek !


2010. máj. 11. 13:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
16.57 azért, mert a gyümölcsökben és zöldségekben az elmúlt 50 évben kb. 90%-kal csökkent a vitamintartalom! Ezért mondom, hogy nem értesz hozzá! Én ott voltam ezeknél a kutatási eredményeknél az egyetemen még anno... és ha utánanézel még találhatsz is rá szakirodalmat... Nem verik nagy dobra, de sajnos ez van!
2010. máj. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

szerintem, te szajkózol itt butaságokat....méghozzá elég nagyokat, a tengeri halat meg kell enni és kész vagy eszel 5-6 szem diót, babot, lenmagolajat, bárányhúst....fogalmad sincs róla, hogy mi mindenben van omega 3, ugye?


sőt szerintem a napi ajánlott beviteli mennyiségekkel sem vagy tisztában se vitamin, se ásványi anyag ügyben

2010. máj. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Gyakor ***** válasza:
Bocsmá' hogy belemagyarázok egyes önjelölt okostojások hegyibeszédébe, de a napi ajánlott mennyiség egy semmirevaló viszonyítási alap. Egy 40 kg-os otthonülő nőnek meg egy 90 kg-os testépítő férfinak is ahhoz igazodva kéne bevinni a vitaminokat, kcal-okat stb... ? Az csak nagyon (mondhatnánk: hasraütésszerűen) adja meg hogy te most ennyit egyé' paraszt. Persze, gondolom nálad mindig van otthon bárányhús, meg a munkahelyedre is birsz vinni lenmagolajat meg diókat stb..., de a nagy többségnek könnyebb megvenni ezeket koncentráltan és napi 1-2 tabival lezárták a táplálkozásuk ezt a részét aznapra. De hát persze kinek a pap kinek a paplan.
2010. máj. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

17.11 látom ez a hobbid, addig alázod magad, amíg bírod :)

Ehetsz te olajosmagvakat, de nem csak az OMEGA3 számít, hanem a DHA és EPA tartalom is! Nem véletlenül vonják ki tengeri halból! Azt tanácsolod mindenkinek, hogy egyen napi egy kiló tengeri halat? Gratulálok...

A vitaminszükségletről... tudod honnan jön a nemzetközileg meghatározott RDA??? Vagyis az ajánlott napi bevitel?? Tudod? Gőzöd sincs... A II. világháborúban Hitler határoztatta meg az orvosaival, hogy mennyi az a minimális vitamin mennyiség, amire a fronton a katonáknak szüksége van! 60mg a c-vitamin RDA-ja, vagyis a napi ajánlott bevitele? Ez tudod mire elég? Tudod miért ennyi? Ennyi kell, hogy ne kapj skorbutot!!! De az, hogy napi szinten a rengeteg szabadgyököt megkösse a szervezet, hogy ne legyél idegroncs, hogy leküzd a stresszt, hogy ne fázz meg minden télen 10-szer, ahhoz nem 60mg kell... hanem legalább 1000! Arról is beszélgethetnénk, hogy a gyógyszertárban nem vehetsz simán akármennyi aszkorbinsavat ami ugye C-vitamin, de csacsiragyi pezsitabi c-vitaminból vehetsz bármennyit! Tudod miért? Mert a pezsitabi 800 forint egy csomag, és van benne 10 gramm c-vitamin, 100g aszkorbinsav meg 500 Ft.!

A gyógyszergyártó cégek érdeke, hogy mindenki jó sokáig éljen betegen! Ezért megy a keresztesháború a vitaminok ellen, ezért megy a butítás a napi szükségletről, és ezért nem adják ki neked az aszkorbinsavat nagy mennyiségben! Már Szent-Györgyi is azt mondta mikor feltalálta, hogy ez annyira alapvető élelmiszer, mint bármi amit a közértekben kapni lehet, és reméli felkerül a polcokra kilós kiszerelésben! Nem így lett, mert a gyógyszerlobbi kicsit erősebb, mint az egészséges táplálkozáshoz fűződő érdekek!

Szent-Györgyi egy életen át napi 4g c-vitamint szedett, ezt hangoztatta is! Sosem volt beteg, majd amikor 87 évesen kétoldali tüdőgyulladást kapott felvitte az adagját 10grammra! Nem lett rossz a veséje, nem lett semmi baja, viszont meggyógyult!

93 évesen halt meg...


És mindezt orvosként mondom...

Nem tehetsz róla, hogy szajkózod a butaságot, mert nem jártál az orvosira, nem láthattál bele, hogy mekkora lobbi megy a gyógyszergyárak részéről, hogy az emberek életét úgy hosszabbítsák meg, hogy ha egy mód van rá sokat betegeskedjenek! Az egészségben nincs biznisz!!! Ha látnád, hogy a gyógyszerlobbi miket pénzel... hánynál... én láttam...

2010. máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
17:52 napi ajánlott beviteli mennyiség egyénre szabottan ;)
2010. máj. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

18:10 mea culpa, csak biológiát hallgattam 5 évig ;) doktor úr, vicces, hogy eddig csak edző voltál, most már orvos is...kár vitázni veled, szerinted minden kaja szemét, ami nem rizs és csirkemell....vicces vagy és hiteltelen, nyugodtan szedjed az étrend kiegészítőidet (nem mellesleg legutóbb vettem jó pár zacskó aszkorbinsavat is a patikában, mert 3 háztartás kenyérsütési kellékeit szereztem be...)


amúgy nem írtam sehol hogy egyél egy kg halat naponta....


amúgy az általad szidott gyógyszerlobbi gyártja a sok étrend kiegészítőt is ;) szóval saját magadnak mondasz ellent...

2010. máj. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
18.30 feladom, nyertél! Azt, hogy mit és hol végeztem az a vita szempontjából lényegtelen. Én nem vetítek, mindenki magából indul ki. De mondom: NYERTÉL!
2010. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
31%
nem célom nyerni ;) az, hogy hol végeztél azt meg te tudod, nem én...
2010. máj. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

tanulságos vita volt:D

köszi ;)

2010. máj. 11. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!