Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 50 éves vagyok. Önvédelmet...

Corsair1969 kérdése:

50 éves vagyok. Önvédelmet szeretnék tanulni. Ti melyiket, vagy milyen stilust javasoljátok ami ebben a korban megfelelő és egy éles helyzetben valóban hatékony? Lehetőleg csak olyanok válaszoljanak akik tényleg rendelkeznek ilyen tudással.

Figyelt kérdés

#önvédelem #idős korban
2017. márc. 19. 05:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen távol keleti sportokból válassz szerintem, ott még a 80 éves is edz :D
2017. márc. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Nem, magát az önvédelmet kell elfelejteni. Mire az ember megtanul harcolni, megtanulja magát megvédeni, addig egy Krav Maga, Defendo, Kung-fu, Karate, Thai Box...stb. esetén eltelik minimum 5 év. És nem csak a technika miatt tudja magát megvédeni egy ilyen harcos, hanem a testi fölénye (izomzat, csontozat) illetve mentális fölénye (reflex, stresszhelyzet kezelése) miatt. Ön már 50 éves, lassabban fejlődik, mentálisan az évekkel egyre gyengül, az ön teste már nem igazán való harcnak. Alapból nem tartom soknak az 50 évet, mivel itt Ausztriában a 65 éves nagyik úgy mennek fel a hegyre, hogy csak nézek, de a csontozatuk, izomzatuk mindenképpen gyenge, a reflexről nem is beszélve. És ha valaki önt megtámadja, akkor mindenképpen azzal kell számolni, hogy annak az embernek nem ez az első incidense, tudja, hogy mit kell csinálnia és csinálni is fogja. Ön elkezdhet bármit, igazán soha nem lesz képes megvédeni magát kettő 20 éves napi utcán verekedő banditától, de még 1-től sem. Önnek a legjobb választása egy kutya lenne önvédelemre. Persze nem egy zsebeb, hanem valami németjuhász, például.


Nyilván az mondjuk módosítana a dolgokon, ha jelenleg is sportol valamit, mondjuk fut, biciklizik, úszik, mert akkor valamivel többre lenne képes, mint egy semmit nem csináló 50 éves, de higgye el, 50 évesen elkezdeni egy harci stílust már nem lehet effektíven csinálni. Ha már 20 évesen elkezdte volna és most csinálna valamit már 30 éve, akkor meg tudná védeni magát könnyebben. De így, hogy most kezdené, így nem. Ha nagyon el szeretne kezdeni valamit, akkor azt csinálja, ami tetszik önnek, nyilván növeli az esélyeit, de egy kutya ilyen helyzetekben többet ér, szóval ha az önvédelem a lényeg, akkor vegyen egy kutyát.

2017. márc. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves Sűritett levegő!

Lehet rosszul tettem fel a kérdést...

25 éve foglalkozom "rosszfiúkkal" igy van némi tapasztalatom a kényes helyzetekben amit nem a karosszékben TV-t nézve szereztem. Koromhoz képest nem vagyok rossz állapotban. Egyszerűen szeretném egy mostanában történt kellemetlen helyzet miatt növelni a kis tudásom ezen a téren. Ezért tettem fel a kérdést. "Köszönöm" hogy ennyire leírja az 50 éveseket.. A koporsót is kezdjem megrendelni? Szerintem tanulni nem szégyen és soha nem késő! Amúgy meg dobbermanom van és a amit a kutyáról írt az részben hülyeség. Kutyát nem vihet be sok helyre és ott már gond van ha csak egy kutyára bizza az életét,testi épségét,biztonságát!

2017. márc. 21. 03:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a mester 60+ éves és jobbak a késességei mint a 20-25 éveseké:'D
2017. márc. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!