Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás utáni térdfájás?

Futás utáni térdfájás?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete kezdtem el futni, 0-ról, tehát eddig nem sportoltam. Kétnaponta járok, fokozatosan növelem a futás mennyiségét, nem futottam hirtelen sokat. Tegnap reggel 9 óra körül voltam, délután megfájdult az egyik térdem. Mi okozhatja, illetve mit lehet tenni ellene? Jó lenne ha nem kellene abbahagynom vagy szünetet tartanom már most az elején...
2017. ápr. 1. 08:42
 1/7 Zedricht ***** válasza:
Milyen cipőben és milyen talajon futsz? Súlyod rendben?
2017. ápr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A cipő:

[link]

Eleinte sima sportcipőben futottam, az utóbbi két alkalommal már ez a cipő volt rajtam.

A súlyomat átlagosnak mondanám, 1-2 kilót szeretnék leadni, de túlsúlyos nem vagyok.

2017. ápr. 1. 11:11
 3/7 Zedricht ***** válasza:
Akkor lehet az a baj, hogy aszfalton futsz.
2017. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, az kimaradt hogy aszfalton futok kizárólag. ha tényleg ez a gond akkor ez fenn is fog állni aszfalton való futásnál?
2017. ápr. 1. 12:23
 5/7 Zedricht ***** válasza:
Sajnos igen, bár vannak erre cipők, de drágább árban. Nincs a köteletekbe ilyen gumis pálya vagy valami terem?
2017. ápr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok róla, Balaton-part, a bicikliútra szoktam lejárni futni.
2017. ápr. 1. 15:08
 7/7 anonim ***** válasza:

valószínűleg felkészületlenek az izmok és az ízületek.

ha lennének karbantartott izmok és a rendszeres edzések miatt megfelelő kenés alatt állnának az ízületek,akkor hatékonyan segítenék a futás közbeni ízületre és csontozatra mért becsapódást.

guggolás és vádli emelés a két gyakorlat neve.

2017. ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!