Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás után fáj a térdem....

Futás után fáj a térdem. Később javulhat?

Figyelt kérdés

Kezdő futó vagyok, nem török nagy babérokra, csak azért csinálom, hogy jobban érezzem magam.

Ha hosszabb távot futok (10-12 km) a futá másnapján eléggé fájnak a térdeim.

Futócipőben futok, ráadásul nagyrészt nem is aszfalton.


Az lenne a kérdésem, hogy a későbbiekben, ha a környező izomzat megerősödött, illetve ha sikerül valamennyit leadni (jelenleg 100 kg fölött vagyok) ez javulhat a későbbiekben? (26/F)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. ápr. 16. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia. 100 kilogramm feletti a tömeged. Fogyni is szeretnél. Kezdő futó vagy. Eszedbe sem szabadna, hogy jusson a 10-12 km. Mindennek a lényege a fokozatosság, a szervezet lassú és egyenletesen erősödő terhelése. Ne csodálkozz, ha ilyen tempóban komolyabb izom, csont, vagy ízületi sérülésed lesz... próbáld meg ezt elkerülni inkább. Tehát először is, kezdj egy pár alkalommal gyaloglással, majd fokozatosan, két hét után kocogj pár kilométert és ezeket a nagy távokat csak akkor fusd le, ha a szervezeted felkészült rá. Tudnod kell,'hogy a túlzott terhelés pont olyan ártalmas, mintha nem csinálnál semmit. Olvass utána szak oldalakon, miként érdemes belevágni, hogyan kell helyesen futni. Én is ezt tettem annak idején, mikor elkezdtem és az első 10 kilométert pont másfél hónap után futottam le. Vigyázz magadra és kitartást kívánok!
2017. ápr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Üdv! Sajnos a nagy súlyfelesleggel rendelkezők számára nem javasolt a futás, mert eléggé megterheli az izületeket. Inkább az úszást ajánlják.

Természetesen a futás se tilos, csak kis mennyiségben és a lényeg a rendszeresség. Attól is fájhat, ha előtte nem melegíted be az izületeket. Egy kicsi séta előtte, térdkörzés, gugolás. Ezt mindenkinek kell különben megsérülhet. Az étrend ugyancsak fontos. Én amióta leszoktam a tészta ételekről pl. pizza, lepények, sütemény és átváltottam a csirkehúsra, salátára, rízsre azóta nincs pocakom és szálkásabb vagyok. Kitartás! Bárkiből lehet bajnok!

2017. ápr. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!

Lehet, hogy kicsit rosszul fogalmaztam, azért én sem a 10 km-rel kezdtem, jó pár hete csinálom már, folyamatosan növelve az időtartamot/távot. Hetente 3-4 alkalommal szoktam 5-7 km-eket futni (ezekkel a világon semmi gondom nicns), csak, amikor hazamegyek vidékre jól esnek ezek a hosszabb távok a gyönyörű helyeken...


Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!

2017. ápr. 19. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!