Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a fekvőtámasz semmire sem jó mikor én látom magamon, hogy formásodott a testem?

Figyelt kérdés
Kezdem ott, hogy sovány alaktalan voltam de az utóbbi időben mióta változott a testem (19 vagyok) és csinálom a fekvőket formásabb lett a vállam és a mellkasom is. Nem kell nagy dolgokra gondolni de mégsem az a pálcika vagyok mint régebben. Elhiszem, hogy nem leszek testépítő tőle de, hogy egy abszolút kezdőnek akinek semmi alakja sincs nem válik be néhány hónap alatt azt ne mondja senki.

2017. júl. 6. 12:01
 1/8 Lazy Lover ***** válasza:
100%
mert hülyék sok videóban láttam hogy a profik is csinálnak saját test súlyos edzést
2017. júl. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Cortez70 ***** válasza:
100%
Az elején jó, de sokaig nem tudsz vele izmosodni, nagyobb terhelést kell adni az izmoknak.
2017. júl. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Állóképességhez nagyon fontos szerintem, de csinálj guggolásból felugrást, felülést, négyüteműt, meg amúgy mindent súlyzóval is..
2017. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elején mindentől fejlődsz, így a fekvőtől is. Voltaképpen nem a fekvőtámasszal, magával a gyakorlattal van a "gond", csupán ha már elég erős vagy nem igazán jelent gondot megcsinálni belőle néhányat és mint tudott, a fejlődéshez terhelés szükséges, az izomépítéshez pedig jobb 15 alatt tartani az ismétlésszámot. Így nem a legmegfelelőbb ha lazán megy 100 fekvő egy perc alatt...

Viszont kiegészítésként, mondjuk bukásig végzett súlyzós gyakorlat után, szettben teljesen jó még később is. Valamint vannak nehezített formái amik szintén kitolják az önálló használhatóságát.

2017. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha úgy csinálom, hogy lassan: két mp lent tartás utána 2mp-ig való feltolás mindezt 15 alatt akkor egyelőre jobban fejlődhetek mintha pár perc alatt csinálnék 100-at?
2017. júl. 6. 12:55
 6/8 anonim ***** válasza:

nem.

csináld normál tempóban,de nagyobb ellenállással pl-

https://www.youtube.com/watch?v=GTK1xADy2QE

2017. júl. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs barátnőm de ha talán lesz egyszer akkor vele ki fogom próbálni :D
2017. júl. 6. 22:23
 8/8 anonim válasza:

Ha már nagyon könnyen megy a fekvő, csinálj félkezest. Esetleg egy hátizsákba raksz súlyt, például 10 kg és már is sokkal nagyobb terheléssel csinálod. Újra fejlődésnek indulsz ezzel.

Fekvőtámasz nagyon jó gyakorlat, erőt add ütőerőt és stb. Állóképesség is nő tőle elég szépen, nem potyára csinálják a boxolok stb. Tapsos fekvőtől a sebbeséged is nő és robbanékony leszel :D

2017. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!