Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tegyünk ebben a helyzetben?

Mit tegyünk ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A nővérem gyermeke egy 13 éves sajnos erősen elhízott lány. Többször volt már emiatt orvosnál,ahol javasolták neki az aktív mozgást,és természetesen az odafigyelést az étkezésére. A bökkenő a sporttág. Nem szeretne vízi sportokat űzni,mert nem szeretné,hogy lássák őt fürdőruhában. Javasoltuk neki a kosárlabdát,de nem tetszenek neki a labdasportok. Igazából én azt szűröm le,hogy túl gátlásos és önbizalomhiányos,fél attól,hogy kicsúfolják őt,mert kicsit másabb,mint a többiek. Persze ő ezt így nem vallja be,de nekem feltűnt a sok kifogás. Milyen sportot ajánlanátok neki? Amin nem kell magát rosszul éreznie a túlsúlya miatt. És +-ként az is jó lenne,ha ugye nem feltétlenül korhoz és testalkathoz kötődő sportot írnátok,mert ha van rá lehetőség,én is eljárnék vele szívesen a kisgyerekemmel. Előre is köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 11. 16:07
 1/3 TR75 ***** válasza:

Bringa?

Oké, az nem "egyesületi" sport, viszont lehet vele fogyni, az ízületeket kevésbé terheli, simán lehet akár településen kívül is űzni (sőt, még jobb is). Ő tudja megtervezni, mikor teker, nem kell alkalmazkodnia senkihez sem. Szabadidős kerékpározáshoz nem nagyon kell más, mint egy bringa.

Nem tudom, milyen környékről van szó, én nagyon szeretek erdőben tekerni (nem terepbicaj és társai, hanem sima city/trekking döngölt földúton). Egy-egy intenzívebb tekeréssel konkrétan is lehet fogyni.

2017. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Olyan sport kell, amit otthon is lehet csinálni. Biciklizni menni, de ne 5 percre és rendszeresen, videóról tornázni/Norbinak van duci tornája, ami jó és elhízás miatt könnyű megcsinálni/. Táncoljon jó pörgős zenékre otthon, mindennaop csak egyedül, kocogjon este pár km-ert valakivel, szobabicikli, stb
2017. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fallabda? Ott el lenne "kerítve", túra, naponta több órás gyaloglás, futás, hastánc
2017. szept. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!