Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősport oktatáson miért...

Küzdősport oktatáson miért nem nézi senki a jelentkező szándékát?

Figyelt kérdés

Egy küzdősport, harcművészet vagy önvédelem oktatásra bárki befizethet és megtanulhatja. De ugye így az is megtanulhatja, aki rosszra akarja használni a megszerzett tudást. Érzésem szerint ez így mégsincs rendben.


Én is járok önvédelmi tanfolyamra. Abba gondoltam bele, hogy minél több ember tanulja meg ugyanezt, annál kisebb lesz az én előnyöm. Tehát nem áll érdekemben a tudás továbbadása illetve népszerűsítése.


Ti gondolkodtatok már ezen?



2017. okt. 11. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A jobb termekbe nem vesznek fel balhés alakokat . A rosszabakba meg nem érdekli az edzőt . Hanem csak a jelentkező megkopasztása.
2017. okt. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mikor elkezdtem karatezni, akkor erkölcsi bizonyitványt kért a senpai mindenkitől. Kivételek a gyerek voltak.

Akkor volt box, birkózás, judo és karateból a shotokan és a kyokushin és kick box. Fővárosban akkor bontogatta szárnyát a thai box.

Néha 30-50 km utaztak a tanulok egy-egy edzésre.

Ma már szinte minden bokornál van valamiféle harcművészet oktatás vagy küzdősport edzés. Felhígult nagyon ez a terület. Csak nálunk a kyokushin mellett van shotokan, zendo, taekwondo, judo, thai box, mitodomén milyen jitsu,capoera, kenpo. Mi szervezetünk a nagyobb, kb 30-40 fő aktív taggal. Többiek 5-10-20 fővel dolgoznak. Mi még mindig megválogatjuk, kiket veszünk fel, de ha jól tudom, igy van a többi szakosztály is. Erkölcsi ugyan nem kell, de az olyan emberek ha be is iratkoznak, hamar kikopnak, vagy ha nagyon olyanok, be sem engedjük. Viszont el tudom azt képzelni, hogy egyes helyeken a pénzszerzés miatt bárkit felvesznek. Klub fenntartása pénzbe kerül, pláne ha ha az edző, pénzéhes.

Én megint bevezetném kötelezően az ilyen helyeken az erkölcsi bizonyítványt.

2017. okt. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Aki agyilag olyan szinten van, hogy rosszra használná az ott szerzett tudást, az nem marad ott 1-2 évnél tovább és nem lesz belőle komoly streetfighter.
2017. okt. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

éppen hogy önvédelmi edzésekre igaz ez pedig.

ezért van pl a bárki számára hozzáférhető legtöbb esetben alibi civil krav.

meg a csak hatósági személyeknek és katonáknak oktatott,egészen más alapokra építkező élesben is hatékony támadó alapú katonai krav.

2017. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, ebben van valami, nálunk például nincs kés oktatás, egészen a kék övig, ami olyan 4 év. Rengeteg helyen viszont van külön késharc oktatás amivel én sem értek egyet, utcáról besétáló embereket ölni tanítani, nem a legokosabb dolog. Még avatatlan kezekben is nagyon veszélyes fegyver, hát még ha valaki megtanulja használni.
2017. okt. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én civil krav-magát tnulok, de még kezdő vagyok. Kíváncsi vagyok, hogy meddig tartok ki. Aztán arra is kíváncsi vagyok,hogy merre tudok továbblépni.

Polgárőr ugyan vagyok, de katona vagy rendőr nem.

Mi csak védekezünk a kés ellen.

2017. okt. 12. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!