Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egyaltalan nem birok tesizni.2...

Egyaltalan nem birok tesizni.2 kor futas utan legszivesebben kiszallnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Soha nem tartozott a kedvenceim koze a testneveles.De mostanaban annyira megutaltam,hogy logtam is miatta,csak hogy ne kelljen bemennem.Ebben nagy szerepe van a taplo tanaromnak is,aki ahelyett,hogy segitene/fejlesztene inkabb lejarat az osztaly elott.Olyanokat mond,hogy nalam meg a nagyanyja is gyorsabb.Ora utan meg az osztaly szologat be,hogy"aki nem szereti a tesit azt a Dunaba kellett volna szulni".Nagyon szeretnek mozogni,mert fogyni szeretnek.(165cm/67kg).De tenyleg nem birok 2-3 kornel tobbet futni.. Szedulok,kapkodom a levegot,fajnak a labaim,ugy erzem nem sok kell ahhoz,hogy osszeessek.Asztmas vagyok,de papirom nincs rola,szoval ez senkit nem erdekel..Holnap 2 tesim lesz,ha csak erre gondolok is rosszul erzem magam.Multkor jegyre futottunk 850m-t. 10 perc alatt sikerult megtennem a tavot,ami 1es. Penteken javitanom kell,de tudom hogy ettol az eredmenytol meg csak rosszabb lesz.:( Ugyanakkor kb minden nap tancolok itthon,mert elvezem es szerintem jol tancolok,de nem vettem eszre,hogy kicsit is nott volna az allokepessegem.Igaz,hogy tancolni sem birok sokaig,de probalkozok. Viszont kezdem feladni,mert tenyleg csak szenvedek minden egyes oran. Szerintetek mit kene tennem? Hogyan birjam ki az orakat?13/l
2017. okt. 17. 23:16
 1/6 anonim válasza:

Ezek mind csak kifogások.


Én is ilyen "voltam"(még tavaly szeptember-október környékén hogy könnyen feladtam a dolgokat ilyen téren.)De én mindig arra gondoltam hogy ha legalább annyit megteszek hogy suliba tesi órán ennyit megteszek akkor egy lépéssel közelebb vagyok ahhoz hogy változást érjek el fogyókúra terén.Megjegyzem,hogy még most is futásnál alig kapok levegőt,pedig minden órát ugy kezdjük hogy 1,2km-t kell lefutni 6.30perc alatt,és aki nem ér be ennyi idő alatt,annak újra le kell futnia.Nekem egyszer volt olyan hogy nem értem be,és akkor is négyszer futottam le egymásután.Sőt,még a tanar is tette a bunko megjegyzéseit,de ahelyett hogy a kifogásokat kerestem volna,inkább megmutattam neki hogy igenis letudom futni.Mostmár 5perc50mp alatt lefutom.Szóval minden fejben dől el,ha nagyon akarod akkor uis sikerülni fog.

2017. okt. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az osztály nagyon bunkó. Én is rühelltem a tesit, de hogy emiatt miért kéne meghalnom, fel nem fogom...


A tanár fenti beszólásával nincs sok bajom. Ha a tanár fiatal, akkor a nagyanyja simán futhat jobban, mint te, nincs abban semmi. Tudtad, hogy 64 évesek futják olyan lassan a maratont, mint a 19 évesek? Akik gyorsabban futják, mint a 13 évesek, te pedig elég lassú vagy a 13 évesek között is... Persze csak ha futnak a fentiek,nem az átlagember, aki 64 évesen akár alig tud menni, mertt egész életében nem sportolt, csak cigizett és rosszul evett.

Nem tudom, ez segít-e bármit, de érdekességként leírtam.


Nem mindenki tud futni. Én is karót kaptam futásból, de hol érdekelt az engem? :D Amíg összejön tesiből a kettes, OK (szerintem nem is kéne osztályozni), márpedig jó tanulónak 1,1-re is megadják a kettest, bár lehet, hogy mást sem húznak meg pont tesiből...


Ha nem bírod, ne csináld, de persze egy pontig azért igyekezz. Futni meg lehet tanulni, habár asztmásan azért már bizonyára más, itt már bizonytalan vagyok. Én asztma nélkül is 1 percet bírtam futni, jobb légzéssel már 2 is megy... Innen lesz szép a maraton egyszer a távoli jövőben.

Ha soha nem is fogsz jól futni, elég tuti, hogy meg tudsz tanulni hosszabban futni, ha igen lassan is. Az állóképesség fejleszthető. De ha sehogyse megy vagy annyira nem érdekel, akkor egyest kapsz belőle, mint én és kész. Nem ezen fog múlni az életed.

A bántás persze rossz, de csodákra nem leszel képes így se, úgy se, a bunkó véglényeket pedig az sem hatja meg, ha 10 perc helyett 9 perc alatt futod le a 850 métert. Az eredményed tényleg meglepően rossz, gondolom, a kifulladás miatt, hisz gyalog gyorsabban menne a legtöbbünknek. Ha rendesen, orron és szájon át lélegzel, akkor tényleg csak a gyakorlás segíthet, ami javítja az állóképességedet.

2017. okt. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát őszintén megmondom neked, tényleg gyakorolnod kell szépen lassan, és akkor fokozatosan jobban fogod birni.


és azért nem kapsz levegőt, mert nem szoktad meg...

2017. okt. 18. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Járj el futni és fejlődni fogsz. A tesi is olyan, mint a többi óra: nem gyakorolsz, akkor nem megy.


".Ebben nagy szerepe van a taplo tanaromnak is,aki ahelyett,hogy segitene/fejlesztene"


Attól függetlenül, hogy beszól vagy sem, helyetted nem tud eljárni futni.

2017. okt. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
suli után eljársz kocogni egyedül,vagy megszokod,hogy ki vagy cikizve.
2017. okt. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát.Ha tényleg van remény,már pedig úgy látom van,akkor igyekszem nem feladni.:D
2017. okt. 18. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!