Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a harcművészet...

Mi a különbség a harcművészet és a küzdősport között? Mil tartznak az egyikbe és mik a másikba? Melyik csoport jobb az utcára?

Figyelt kérdés
2017. okt. 19. 21:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Különösen 9-es írt eszméletlen nagy baromságot"


Konkrétan mi nem volt igaz abban, amit írtam?

2017. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Akkor a box mellett a kung-fut érdemes elkezdenem? :D
2017. okt. 20. 09:04
 13/17 anonim ***** válasza:
Duma , van bizonyíték a sok üres szöveg mellett de nem mutathatom meg a felvételt . Hihető ...
2017. okt. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Még valamit tisztáznék! Látom, hogy jött azóta új komment, nem tudom, hogy kitől, de gondolom nem értelmes, elolvasni nem fogom, mert nem cseszem fel magam, hogy feleslegesen írtam le regényben a tények áradatát, valaki(k) ugyanúgy hülye/hülyék maradt(ak). Szóval most kivételesen maradnék a tévhitben és reményben, hogy az előző regényemből tanult most mindenki. (Annak ellenére, hogy tudom, hogy úgysem. :D)


Csak annyit fűznék még hozzá, hogy én nem egy Kung-fu fanatikus állat vagyok, hanem egy, a harci stílusokat tisztelő és szerető, reális hozzáállással gondolkozó ember vagyok, akinek van tapasztalata a küzdősportok és a harcművészetek terén is (ezt amúgy erről az oldalról hányan tudják még elmondani? Főként a noname nagyszájúakra lennék kíváncsi...). Én nem mondom, hogy a Baji Quan az jobb, mint a Box, vagy jobb, mint a Savate, vagy a Hung-Gar jobb, mint a Kick Box, meg ilyenek. Azért, mert egy Baji Quan mester összevert egy képzett küzdősportolót, aki több stílusban is jártas volt, az most nem jelenti azt, hogy a Baji Quan jobb. Mivel ilyen nincs! Mert van olyan Boxoló, aki elver egy Bajist, meg van olyan Bajis, aki elver egy Boxolót. Mivel a harc még mindig emberfüggő. A YouTubeon lévő Kung-fu videóst sem tartom legyőzhetetlennek csak azért, mert ő jól Kung-fuzik. Marhaság! De mivel jól Kung-fuzik, ugyanolyan ellenfele lehet bárkinek, mint egy másik jó küzdősportoló. Azért, mert ő a Bagua Zhang kéztechnikájával lekézitusázott egy Thai Boxolót, nem jelenti azt, hogy ez mindig sikerülne neki, csak azt jelenti, hogy lehet, mert ő profi és a stílus is nagyon jó!


Szóval lehet ócsárolni meg fröcsögni, szerencsére nem az itteni nép befolyásolja a valóságot, így a tényen, hogy a valódi harcba készült Kung-fu stílusok ugyanolyan jók lehetnek (és jó oktatás mellett ugyanolyan jók is!), mint a küzdősportok, nem tudtok változtatni.


Amúgy meg, jelenleg Boxolok. Csak, ha esetleg valaki nem tudná. Szóval nem úgy nyilatkozok a Boxról, mint ahogy itt teszik mások a Kung-furól, hogy azt se tudják, mi az. És érdekes módon, mikor sparring van, akkor azért látom a pillanatokat, amikor egy jó Kung-fu technikával be lehetne fejezni a küzdelmet. Persze nem mindig, nagyon jó a Box is, de valamikor, amikor mondjuk egy 6 éve Boxoló ellen bunyózok, aki azért már tud rendesen, és jól csinálja, gyors és agresszív, akkor néha jön a gondolat, hogy na, most az a Kung-fu technika de véget vetett volna a bunyónak és nyertem volna. Nem azért, mert az jobb, mint a Box, erről szó sincs, csupán az is működik és az is nagyon jó.


Erről ennyit.

2017. okt. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"SűrítettLevegő nevű felhasználó válasza:


Macbeth, te, mint pillanatnyilag az oldalon lévő legnagyobb laikus, itt fikázol egy olyan stílust, ami a te istenített Kick Boxodat lesöpri a pályáról és erről már nem egy videót küldtem neked és nem egy emberrel beszéltem. Megmondtam neked, hogy maradj a hitvilágoknál és a küzdősportokat hagyd a hozzá értő emberekre.


Én, mint egykoron Wing Tsunos, Taekwondoos, jelenleg meg Boxoló, tudok nyilatkozni a stílusról. A kérdezőnek már leírtam a dolgokat privátban. Én sem ajánlottam neki, mert az oktatása nagyon gyér, de ettől függetlenül a stílus jó, egy középkategóriásnak mindenképpen megfelel. De te, Macbeth, ily laikusként, nulla tapasztalattal a Wing Tsunban, meg álomvilágban élve, ne hangoztasd hülyeségeid."



De levegő , te egy kung fu istenítő kölyök vagy .

2017. okt. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Igazából azért káros ez a Levegő gyerek,mert a tudatlan meggyőződéseivel és a féligazságokat tartalmazó filmekből vett ismeretivel megtévesztheti a gyanútlan kérdezőket.
2017. okt. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Már sokan mondták neki . Szépen , csúnyán s amint látható semmit sem használt.
2017. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!