Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A jóga segít hogy ne legyek...

A jóga segít hogy ne legyek merev?

Figyelt kérdés
Az a panaszom hogy nagyon mereven megyek amit érzek én is és nem rég kiprobaltam a jógat de nem nagyon ment mert nagyon merev vagyok:( valami tipp esetleg? Nagyon zavar hogy nem tudok normalisan setalni az utcan meg a suliban:( 15/l

2017. okt. 27. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:
85%
A jóga mellett menj el táncolni. Egy jó tánctanárhoz. De kb egy év kell legalább, hogy mindennek eredménye legyen.
2017. okt. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az ászanák gyakorlása nyújtja az izmokaz, szallagokat, kimozgatja az izülezeket. Ilyen módon hajlékonyabbá tesz. Könnyebbé teszi a mozgást, de közben erősíti is a szallagokat. Megfelelő módon és mennyiségben végezve javítja (egészségessé teszi) a tartást.

15 évesen nem jellemző, hogy az ember tagjai fizikailag nagyon merevek lennének már, legfeljebb csak a túlzásba vitt izömnövelő gyakorlatoktól (nyújtás nélkül) és táplálkozástól leginkább.

Az ászanákat érdemes gyakorolni. Elsőre szokatlan, de gyorsan rá lehet érezni. Jó tanár sokat számít. Aváltozások sebessége a rendszetességen sokban múlik.

Nem lehet, hogy a személyiséged merev, azaz nehezen oldódsz lelkileg(mélyen bent)?

A merevséget csökkenti egyébként a pacsakarma hányós és végbélmosós része. (a pancsakarma komplex tisztító kúra rendszer. Fontos része a táplálkozás)

2017. okt. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!