Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Katonai alkalmasságira 1...

Katonai alkalmasságira 1 hónap alatt, hogyan lehet felkészülni? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

35-40 fekvő megy eddig.

szintén ennyi felülés.

De a futással problémáim lennének.

Hamar kifulladok,kapkodom a levegőt igazából ezzel lenne problémám,legalábbis a legnagyobb ez.

Válaszokat előre is köszönöm!



2017. nov. 3. 17:54
 1/7 anonim válasza:
100%
Nagyon nem lehet siettetni a dolgot, nem tudsz mást tenni mint rendesen edzel, a pihenőnapok közbeiktatása is fontos, nehogy kimerülj. Függ a dolog attól is, hogy hány éves vagy, van-e túlsúlyod, menyire áll távol a futási teljesítményed attól amit a te korosztályodtól a Honvédségnél megkövetelnek. Szerintem a legcélszerűbb ha lefutod hetente 3-4-szer a azt a távot amit a felmérésen is teljesíteni kell, a 3200 métert. A pihenőnapokon, amikor nem futsz, lehet fekvőtámaszt és felülést csinálni.
2017. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok , 70kg, hasamon van kicsi felesleg.

Köszi a válaszod!

2017. nov. 4. 11:11
 3/7 anonim válasza:
A te korosztályodban 40 fekvőtámaszért 70 pont 40 felülésért 50 pont jár, tehát összesen 120 pont. Mivel 220 pontot kell elérned a maradék 100 pontot futásból kell összehozni tehát úgy kell futnod, hogy 100 pontot érjen, ez férfiaknál a te esetedben 17 perc 36 másodperc. Ebből kitűnik, hogy minél több fekvőtámasz illetve felülést tudsz csinálni annál kevésbé kell gyorsan futni. Gondolom az egy hónap alatt mindkét téren még fejlődni fogsz, tehát valószínűleg ennél lassabb futással is megszerezheted a minimális pontszámot. Ami még fontos, hogy a futásnál van minimális pontszám ami 60 pont, ezt 19 perc 32 mp-es futási teljesítménnyel lehet elérni. Ez a minimum amit teljesíteni kell.
2017. nov. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Szeretnék futni , napi 3x időre ,pihenőkkel így azért fejlődnék valamennyit? Vagy így fölösleges?

2017. nov. 4. 15:16
 5/7 anonim válasza:
100%
Napi 3x futással egy hónap alatt kimeríted magad és a hónap végére gyengébben fogsz teljesíteni mint a 2. héten ebben eléggé biztos vagyok
2017. nov. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Nasgool válasza:
felülésre menj rá a futást meg ne feszegesd minden fejben dől el.. ha ott leszel éles helyzetben lesz annyi motivációd hogy nem fogod magad hagyni kiejteni meg ugye többen lesztek próbálj meg felvenni egy kocogós tempót jó íveket menni a pályán és nem megállni ha megállsz 1x az összes körben megfogsz az meg nagy idő kiesés ugye hidd el fél éve csináltam én is az alapkiképzét napi 2 doboz cigi a mai napig megvan és előtte is volt de ha bekerülsz és végig nyomod kiartóan utána már fel sem fog tűnni se a táv se a futás része :) ja és a fekvő felülés napiszinten mehet nem lesz tőle bajod .. kiképzésen se sűrűn lesz pihenőnap ;)
2017. nov. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ , már egyre jobban megy , ott biztos meglessz az a motiváció futáshoz ebbe biztos vagyok , fekvő nagyon megy a felülés , az ami még gyér mert 40-nél elkezd fájni a gerincem ,de nem adom fel
2017. nov. 29. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!