Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás közben alhasi fájdalom?...

Son Rani kérdése:

Futás közben alhasi fájdalom? 18/L

Figyelt kérdés
Két hónapja kezdtem el "futni", azóta szinte minden reggel 20-25 perc futás/kocogással kezdem a napomat. Már fordult elő velem párszor (többek között ma is), hogy a futás felénél menstruációs görcs szerű alhasi fájdalom tört rám (nem menstruálok, amúgy is random időpontokban fordul elő), és meg kellett állnom. Mivel nem múlt el két perc után sem, ezért sétáltam hazafelé, és kb. plusz 3 perc után enyhült a dolog, hogy szinte nem is éreztem. Mással is történt már ilyen futás közben? Mi lehet az oka?

2018. jan. 16. 06:57
 1/7 anonim válasza:
Pontosan a ciklusod melyik napjain fordul elo? Lehetseges, hogy peteereskor tortenik. En is szoktam gorcsolni peteereskor egy fel-egesznapot... De van amikor megsem erzem.
2018. jan. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most pl 5 nap múlva kell megjönnie, de random időpontokban fordul elő, nincs benne redszer...
2018. jan. 16. 09:14
 3/7 anonim válasza:
Talan ciszta? Soha nem volt cisztam, de baratnomnek mindig amikor nehez fizikaimunkat vegzett akkor neki is nagyon fajt. De amugy menj el egy nogyogyaszhoz, o tobbet tudd mondani
2018. jan. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tothp ***** válasza:
Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. Rossz technika, helytelen légzés, esetleg az étkezés rossz időzítése.Bármi lehet. De egyből ciszta? Jó hogy nem méhen kívüli terhesség.
2018. jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Reggeliztél előtte?

Előzőnap mit és mikor ettél utoljára?

Bemelegítesz futás előtt rendesen? Illetve fokozott intenzitással futsz, vagy egyből "utazó" sebességgel kezded?

Szinte biztos vagyok benne, hogy anyagcsere zavar miatt van, vagyis az emésztéssel van összefüggésben. Vagy! nem volt elég körültekintő a bemelegítés.

2018. jan. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha minden nap futsz, akkor megeshet, hogy megeröltetéstől van. Pihenj legalább heti 1 napot. Abból gondolom, hogy én régóta futok, és mostanában egyre keményebben edzek, és megint elkezdett fájni nekem is. 42 férfi vagyok, tehát nem menstruációs dolog. :-) Még egy időben fájt, akkor is sokat edzettem, sokat futottam. néha segit ha bekenem medvebalzsammal, vagy diclofenaccal. Próbáld meg te is.
2018. jan. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Viszonylag lassabb tempóba szoktam futni és helyes légzés technikám is megvan. Éhgyomorra szoktam futni, nem tudok olyan korán enni amikor futni megyek (5:30)
2018. jan. 28. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!