Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy zajlik egy rajtengedélyvi...

Hogy zajlik egy rajtengedélyvizsga? Olyanra gondolok, hogy például díjlovaglás részébe mit kell csinálni, vagy általában milyen kérdéseket adnak elméletben. Persze minden részlet érdekel.

Figyelt kérdés
2010. jún. 5. 23:55
 1/4 anonim válasza:
2010. júl. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ige, ezeket én is olvastam, de olyanra gondoltam, ami kicsit személyesebb --> tapasztalat, mert azért az csak más :)

de azért köszi (:

2010. júl. 7. 17:15
 3/4 anonim válasza:

A rajtengedélyvizsgákat általában egy versennyel vonják össze, de ez lovardától függ.

A díjlovaglás részét vagy egyedül vagy csoportosan mutatjátok be. (ez is szintén lovardától függ.)

Elvárják hogy ismerd az összes utasítást, pálya alakzatot, jármódot...

Ha az első rajtengedélyedet csinálod akkor E8-as díjlovagló programot fogsz lovagolni,amit letölthetsz a hivatalos honlapról.

Elméleti rész pedig úgy fog zajlani, hogy minden témakörből kapsz egy kérdést(ha esetleg még egy picit többet is mondasz az elvártnál a következő körből kimaradhatsz:) ) de ez lehet h csak velem volt így:D

Ugye öltözék az versenycucc, használhatsz sarkantyút, DE HANGSEGÍTSÉGET NEM!

(vannak olyan lovak akiknek mindegy ki ül rajtuk, a bizonyos hangsegítséget meghallva teszik a dolgukat.Ezért hogy ezt a "csalást" kizárják nem lehet hangsegítséget használni.)

Remélem tudtam segíteni :)

2010. okt. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

2010-10-24 12:44 Félig igazad van félig nem

1. A díjlovas rajtengedélyvizsga két részből áll egy elmélet és egy gyakorlat

2.A rajtengedélyvizsgához lehet venni egy felkészítő könyvet abból tanulj mert abból kérdeznek

3.A gyakorlati részben egy "E8"-at kell lelovagolni a Magyar Díjlovagló szabályzat értelmében.

A Szabályzat és az E8-as program megtalálható itt: [link]

2011. júl. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!