Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Első futásnak ez jó eredményne...

Első futásnak ez jó eredménynek számít?

Figyelt kérdés
40 perc alatt futottam 4,5 km-t. Az áprilisi airport runra készülök váltóban futni, ami fejenként 2,5 km-es táv. 4 éve nem sportoltam intenzíven, akkor is csak azért mert tesiből érettségiztem. Nem vagyok kifejezetten sportos alkat, lovagoltam 10 évig, 2 éve már azt sem űzöm. Az utóbbi 4 évben 3 félévnyi kötelező tesit csináltam meg, ami heti 1 mozgást jelent.

2018. márc. 8. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Elsőre jó.
2018. márc. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elsöre jó. Csak mert bàrmi jobb a semminél. De amúgy nem valami jó. Edzzél rendszeresebben, hogy ne ilyen semmihez viszonyítandó eredményekröl kelljen beszélünk
2018. márc. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyban attól is függ, hogy van-e túlsúlyod pl. Azt mondod "nem vagy kifejezetten sportos alkat", ennek fényében az, hogy le tudtál futni elsőre 4,5 km-t az szép eredmény, sokak 1 km-t se tudnának. Viszont maga a tempó inkább egy gyorsabb gyaloglás mint futás. Persze lesz ez még jobb, ne aggódj, csak csinálni kell rendszeresen.
2018. márc. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
55 kg vagyok, 163 centi. 5 kilót még le szeretnék adni. Heti 5 napot fogok futni, a tegnapi volt az első, ma is megyek majd. Kocogtam, nem futottam. Nyilván azért, mert a futóversenyen ki kell birnom majd a 2,5 km-t. Ha meg végig sprintelném, meghalnék 500 méter után.
2018. márc. 9. 09:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Told fel magad 5 perc/km-es tempóra. Vannak edzéstervek a neten, keress egy kezdőt. Nem vagy túlsúlyos, könnyen fogsz fejlődni, főleg ha elkezded élvezni is.
2018. márc. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem túl jó, átlagos
2018. márc. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez inkább gyaloglás mint futás. Elsőre nem is lehet normális tempóban ekkora távot egyben lefutni. Én legalábbis nem tudtam. Most a Margit szigetet (5,3km) 30 perc alatt futom le, pedig kifejezetten lassú futó vagyok. De amikor elkezdtem, akkor 1,7km-t futottam 9 perc alatt és majdnem meghaltam...
2018. márc. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!